Dorostenci vezou z Plzně 3 body

Na dorostenecký tým čekaly v neděli dva náročné zápasy v nedaleké Plzni, kde nejprve letos již potřetí bojovali proti domácí Slavii a následně v přímém boji o udržení nejvyššího koše prověřili Budějovice.

Plzeň nás letos čekala již potřetí, přičemž v dosavadních dvou duelech se vždy radoval soupeř, nutno samozřejmě říct, že zaslouženě. Na třetí pokus jsme si chtěli vylepšit negativní bilanci a soupeři uštědřit, podobně jako Junioři o den dříve, porážku. Průběh byl jako již tradičně velmi vyrovnaný. První část dopadla nerozhodně, kdy se každý tým radoval dvakrát. Hra sice nebyla špatná, ale do spokojenosti jsme měli poměrně daleko. Ve druhé části se nám podařilo vystřelit jednobrankový náskok do poslední části, což ale jak z poslední zkušenosti víme, nemusí nic znamenat. Ve třetí třetině jsme bohužel polevili, a navíc soupeři nabídli dvě přesilové hry, kterými nepohrdnul. Kluci sice bojovali a snažili se výsledek ještě zvrátit, snížení na nejmenší možný rozdíl bylo ale maximem, které se nám podařilo, a tak jsme museli zkousnout již třetí prohru, tentokráte v poměru 6:7.

Na základě prvního zápasu bylo jasné, že v zápase s Budějovicemi půjde o přímý boj o setrvání v nejvyšším koši. Ani jeden z týmů nechtěl do druhého koše sestoupit, a tak byl začátek zápasu o poznání opatrnější, protože ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. My jsme jich bohužel udělali o trochu více než soupeř, neměli jsme moc velký tlak do branky a nebezpečnost našich útoků byla na úrovni štěňátka zlatého retrívra. Ve druhé třetině nejprve soupeř přidal další branku a dostal se do dvoubrankového vedení, ale následně jsme zapnuli na vyšší převod a do konce třetiny nastříleli 5 branek. S vedením v kapse jsme následně i poslední část prakticky celou dobu drželi míček na našich holích a soupeře jsme nenechali příliš hrozit. Jediný gól padnul do branky soupeře, a tak jsme se po konečném výsledku 7:4 mohli těšit na další kolo v nejvyšším koši.

Hra je pořád trochu nemastná neslaná. Spousta zbytečných taktických chyb, především v obranné části, velké problémy nám dělalo rozebírání standardních situací a v některých momentech jsme byli příliš pasivní v rozehrávce. Jsme si chyb a nedostatků vědomi a do příštího turnaje na nich zapracujeme. Abychom nebyli pouze negativní, tak pozitiva najdeme určitě také, zejména prakticky celá druhá a třetí třetina druhého zápasu, kdy jsme hráli skutečně velmi dobře po všech stránkách. Děkujeme klukům i rodičům a přejeme klidné prožití vánočních svátků a těšíme se v roce 2020.

Panthers Praha vs. FBŠ Slavia Plzeň 6:7 (online)

Panthers Praha vs. FBC Štíři České Budějovice 7:4 (online)