Rezerva žen napravila minulé výkony

Stochov – dalším turnajem pokračovala pouť první rezervy žen, která nás zavedla do středočeského Stochova. Jak se holkám turnaj po nepodařených zápasech předchozího kola povedl si můžete přečíst v rozhovoru s naší nejproduktivnější hráčkou, Natálkou Veseckou.

Jak bys zhodnotila zápas se Startem?
Zápasy se Startem jsou pro nás vždy těžké. Byl to první ranní zápas mimo Prahu. Na první branku se čekalo až do konce první třetiny. Naštěstí jsme ten gól daly my. Drobnou výhodou pro nás bylo, že jsme měly dvě kompletní lajny, zatímco ve Startu bylo jen 8 hráček do pole. I přes to jsme udržovaly jednogólový rozdíl až do poslední vteřiny a podařilo se nám získat velmi cenné 3 body.

Za Start nastoupila i Lucie Denková, sestra Martina Denka (kapitán jednoho z našich rezervních týmů) a dlouhodobě jedna z nejproduktivnějších hráček Startu. Ale v sobotu se bodově neprosadila. Měly jste na Lucku nějakou speciální taktiku?
Je to snad poprvé co nám nedala gól. Tak většinou si u těch výraznějších hráček řekneme, že nesmí vystřelit a většinou právě tyto hráčky nakonec vystřelí a ten gól nám dají. Konečně se to povedlo.

Jak bys zhodnotila zápas s Benešovem?
V tomto zápase jsme moc nevěděly, co nás čeká. Tým jsme neznaly, ale tušily jsme, že to nebude snadný soupeř. Podle toho to také vypadalo. Góly začaly padat až ve 2. třetině. Tentokrát bohužel do naší branky. A pak přišla taková přestřelka, která se zastavila na stavu 6:6 a šlo se na nájezdy ve kterých byl úspěšnější Benešov.

V zápase se nám povedlo dát dva góly při hře bez brankáře (bez Marušky jsme hrály takřka posledních 5 minut). Nebylo to poprvé, kdy se nám podařilo dát gól s 6 hráčkami v poli. Máte na hru v 6 nějakou speciální taktiku nebo je to jen o štěstí, že se nám většinou podaří dát v této situaci gól?
V této lize to moc týmu neriskuje. My do toho jdeme a párkrát to i vyšlo. Trocha štěstí je potřeba vždy.

Po posledním turnaji, který se nám hrubě nevydařil, se nám povedlo z turnaje vybojovat 4 body. Bylo těžké tento turnaj hodit za hlavu?
Na ten turnaj už nechci vzpomínat. Naštěstí mezi tím byla dlouhá doba a do Stochova jsme jely už s čistou hlavou a cílem vyhrát.

Jsme v polovině sezóny a až na již zmíněný nepovedený turnaj se nám celkem bodově daří. Jak si zatím spokojená s průběhem sezóny a jak vidíš druhou polovinu ligy?
Momentálně jsme na 5. místě, což je dobré, a doufám, že můžeme být na konci v tabulce i výše. Ale chtělo by to, abychom dávaly víc gólů a vyhrávaly zápasy v klidu. Zatím to moc přesvědčivé výsledky nejsou.

Pantehers Praha – Start98 Kunratice 3:2
Pantehrs Praha – SK Florbal Benešov 6:7pn