Junioři poprvé prohráli

Junioři o víkendu odehráli další dvě kola. Výsledný sumář je jedna výhra a jedna prohra.

Sobotní zápas se odehrál až na dalekém Jižním městě proti nevyzpytatelnému Startu 98 z Kunratic. Lodivodství se tentokrát místo klasického tria Míka – Kolář – Mattes ujal Lukáš Jenšík společně s početným štábem. Hned od začátku vstoupili kluci do zápasu aktivně a i přesto, že se hrál hurá florbal nahoru dolů a ztráta balónku na polovině byla naprosto běžným jevem, inkasoval vždy jen soupeř. Jako první se trefil Jára Petrák po dosti bizarním odrazu před brankou, následoval ho dvěma brankami Mattes poté co využil všechen flex ve své hokejce a málem zlomil břevno a do čtyřbrankového vedení nás poslal Martínek! Soupeř se ale ještě před koncem první třetiny ozval a po chvilkovém nedůrazu na vlastní polovině poprvé prostřelil skvěle chytajícího Kristiána. Do druhé půle jsme hned ze začátku vstoupili suverénně. Někdy však až moc lehkomyslně a náskok se začal sice pomalu, ale jistě snižovat. Nešťastný odraz, samostatný únik a skrytá střela z osy najednou zasela do našich řad mírnou nejistotu a všichni hráči i s příznivci na tribunách jen čekali, až ta hrůzná třetina skončí. Jediným pozitivem bylo, že Márt Mattes zkompletoval hattrick. Do třetí třetiny do toho začal soupeř ještě více šlapat. Díky tomu ale občas zapomněl zalepit vlastní díry v obraně a my jsme znovu mohli zatloukat další hřebíčky do jeho rakve. Kiki podržel a musel kapitulovat až po krosové přihrávce do prázdné, trefil se dvakrát Mánek a následně i Petráň a po zaznění poslední sirény jsme si všichni mohli zhluboka oddechnout a jet se připravovat na nedělní tažení směr Kladno!

Druhý víkendový zápas jsme odehráli v Kladně, proti aktuálně druhému týmu tabulky. Kanonýři navíc v posledním zápase přesvědčivě porazili Prague Tigers a tak jsme čekali náročný duel. Hned od začátku bylo vidět, že domácí chtějí uspět a aktivní obranou ve spojení s naší pasivitou nám prakticky rozebrali rozehrávku. Jakmile jsme přestali hrát jako profesoři, bylo to o poznání lepší, i přesto jsme se nevyvarovali několika brutálních individuálních chyb a po zásluze první třetinu prohráli 3:4. Do druhé části jsme vstoupili ale jako úplně nový tým, soupeři jsme prakticky nepůjčili balónek a jednoduchou hrou jsme poměrně rychle celé utkání otočili v náš prospěch. Soupeř sice dokázal po dalším zaváhání v obraně snížit, i tak jsme si ale do poslední části přenesli vedení 7:5. Poslední část jsme začali sice znovu o poznání pasivněji, ale drželi jsme v relativním klidu balónek na čepelích a soupeř tak nemohl hrozit. Bohužel jako ten večer již několikrát, chvilková ztráta koncentrace a nesmyslná obrana znamenala dva góly v rychlém sledu, přičemž hlavně u toho druhého zůstával rozum stát. Začínalo se tedy prakticky od nuly, hra se uklidnila a žádný z týmu nechtěl udělat chybu. Vedoucí gól však nakonec přišel a padnul do branky Kladna po hezké, rychlé a jednoduché situaci s přenesením míčků že strany na stranu. Závěr tedy samozřejmě sliboval drama, ale vidina vedení nám získala optický lepší výchozí pozici. Bohužel jenom opticky. V čase 59:32 jsme obdrželi vyrovnávací branku, když jsme se snažili přes blok hráče rozhodnout do prázdné brány, blok ale vyšel, následoval rychlý brejk a gól na 8:8. Rozhodující gól padl po další taktické hrubé, když prakticky úplně bez tlaku jsme zahodili míček z vlastního rohu, bohužel soupeř krátký výhoz zachytil a sekundu před koncem vstřelil rozhodující branku.

Druhý zápas se složitě hodnotí, spokojení můžeme být prakticky jen s první části druhé třetiny, kdy jsme skutečně hráli to, co jsme si řekli a co trénujeme. Zbytek zápasu jsme kupili individuální chyby herní i taktické a konec jsme prostě nezvládli v hlavách, kdy každý řešil všechno ostatní kromě svého výkonu, což asi nikdy nepřináší nic dobrého. Opakujeme si tyto věci neustále, ale až nyní jsme hráli se soupeřem, který je využil naplno. Jedna prohra sezonu nedělá, na čele soutěže máme stále náskok a věříme, že se z tohoto zápasu poučíme a nebudeme podobný výkon znovu opakovat. Přesvědčit se můžete už příští víkend, kdy na domácím hřišti vyzveme oba týmy z Plzně.

Panthers Praha vs. Start98 Praha-Kunratice 9:5 (online)

Panthers Praha vs. Kanonýři Kladno 8:9 (online)