Juniorky opět v akci

Juniorky se po týdnu opět představily v domácí hale v Rudné a ačkoli v okleštěné sestavě, tak chtěly navázat na zlepšené výkony z minulého týdne.

Ačkoli byl zápas z počátku vyrovnaný, a dokonce jsme se ujali vedení, díky spolupráci Kariny a Viky, tak postupně jsme ze hřiště mizeli. To, co holky zdobilo minulý týden, tedy velká bojovnost na hřišti nebylo vidět ani trochu a soupeř postupně začal hru ovládat. Po první třetině nejen, že jsme prohrávali, ale zároveň se trenéru Jenšíkovi výrazně zvýšil tep a o pauze dal najevo svoji nelibost. Tu nedokázala přežít trenérská tabulka (navždy v našich srdcích).

To očividně na holky zapůsobilo a najednou začaly dřít tak, jak by se hodilo od začátku. Plzeň z této změny očividně byla celkem zaskočená, a tak, ačkoli byla lepší na hokejce, jsme začínali přebírat otěže díky našemu nasazení. Po druhé třetině jsme tedy prohrávali o jedinou branku a nikdo to nechtěl zabalit.

Třetí část jsme zahájili ještě v menším počtu, než jsme započali zápas, a to v osmi hráčkách. Ačkoli jsme tradičně nedokázali využít přesilovku a následně nám Plzeňačky odskočily, tak holky dál makaly, a to začalo nést ovoce. Dvě přihrávky od Rety dokázaly zužitkovat Didi a následně Viky. Podařilo se nám tedy srovnat a na hřišti pokračovala válka. Utkání nakonec dokázala zlomit stejná dvojice, která otevřela skóre akorát v opačném pořadí. Karina našla Viky před bránou, a ta si zahrála na pekaře, když nasadila golmance soupeře parádní housky.

Konečně se nám podařilo bodovat a je to cennější o to, kolik před zápasem bylo omluvenek. Velkým negativem je první třetina, kdy jsme ji v podstatě jen odchodili, je potřeba odmakat celý zápas ve stejném tempu. Dále nám moc nešli bloky a budeme na nich muset zapracovat. Pozitivem je, že jsme konečně dokázali dát poměrně dost gólů (ačkoli šancí bylo ještě více). Snad tedy zlepšíme naše nedostatky a začneme častěji bodovat. Děkujeme fanouškům za podporu, která byla zejména u konce zápasu parádní.

Panthers Praha – FBŠ Slavia Plzeň 8:7

Autor: Mesut