Poloviční úspěšnost

Po delší zápasové pauze, při které si Dorostenci B také střihli přátelské utkání, se opět vrhli do bojů o cenné body do celkové tabulky.  Komentář k utkáním tentokrát přináší dvojice Jakub Petr a Jáchym Šetelík.

První zápas nás čekal proti Slávii. Ačkoliv byl soupeř větší, ze stránky florbalové nám nesahal ani po kotníky. První gól jsme vstřelili z hokejky Kuby Neuberga. Potom následovaly góly Číži, Máry Bauera, Vycpiho, Šáchyma a Honzy Berky. Za stavu 7:0 pro naše barvy jsme si mysleli, že máme vyhráno a přestali jsme hrát. Z toho začal těžit soupeř, když nejdřív neuznanou brankou pohrozil snížením. O minutu později žehlil chybu obrany Radek takovým zákrokem, že mu z toho spadla i helma. Ze třetího varování už jsme inkasovali a do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 7:1. V třetí části už pouze skóroval Lukáš Kubů a Číža zkompletoval svůj hattrick. Konečný výsledek 9:1 nám přinesl další 3 body do tabulky.

Druhý zápas dne jsme odehráli proti Falconu. Zápas byl vyrovnanější než ten předchozí a dalo by se debatovat, že jsme ho podcenili. Z toho vyplynul gól do naší sítě už po 3 minutách. V ten moment jsme si uvědomili, že soupeř asi něco umí a zvýšili jsme tempo hry. Spása jménem Pan Kapitán nás vrátila do hry střelou tak přesnou, že se stihla otřít o všechny tři tyče, než zaplula do sítě. Do druhého dějství jsme vkročili lépe a předváděli vyrovnaný florbal, mezitím co si trenér modrobílých koledoval o červenou kartu , ale i tak jsme 2 minuty po polovině utkání znovu prohrávali. Naštěstí se v našich řadách objevil šikula s devatenáctkou na zádech a po 23 sekundách vyrovnal. Ve třetí třetině se změnil stav na tabuli pouze jednou, a to v prospěch mládenců vedených „cholerikem“ potom, co ze standardky na půlce byl vyslán takový lobík, že se schoval golmanovi před očima a skončil za jeho zády. Posledních 5 minut jsme začali ukazovat, co v nás opravdu je, ale bohužel to nestačilo a po uplynutí 36 minut na tabuli svítilo 2:3. Snad štěstí příště bude na naši stráně.

Autoři: Jakub Petr a Jáchym Šetelík

Panthers Praha – FBC Slavia Praha 9:1
Panthers Praha – Floorball Club FALCON 2:3