Opět s Travezou za pouhý bod

Jak již tradičně zápasy našeho mužského elitního A-týmu proti Traverze mají náboj, jsou divácky atraktivní a bojuje se o každý centimetr na hřišti. Jinak tomu nebylo ani při druhém střetnutí v letošní sezoně, o vítězi se opět rozhodlo až v prodloužení.

Ještě, než stihli pozdě příchozí diváci usednout na volná místa v hale, tak tu byl první gól. Lombino získal svým důrazem balonek za brankou soupeře, následně přihrává na Petráka, který přijímá nahrávku backhandem a rychle přenáší na forhand a střílí ladně zápěstím. Volný hostující hráč Štipka měl přílišný prostor a čas, což zužitkoval. Zbytečná ztráta na středu hřiště, kdy následoval rychlý brejk hostů, kteří ukázali, že by se neztratili ani na tenisovém kurtu. Vedení Mukařov neslavil moc dlouho, jelikož Pokorný z osy na polovině soupeře našel po mantinelu nabíhajícího Koláře, který pálí z první. První přesilovka tohoto utkání v našem podání měla několik nepřesností spolu se střelami mimo. Zato Traverza svoji početní výhodu dokázala využít prostou střelou od mantinelu. Pokorný v rychlosti chtěl vyškolit hostujícího golmana Bínu, ten byl však rázně proti. Následný výhoz doputoval zpět na hůl Pokorného, který jen předal balon Kalousovi a opět se jednalo o vyrovnávací gól. Do konce první třetiny si stihl soupeř vzít vedení zpět na svoji stranu po volném úderu v rohu na naší polovině, nehlídaný Vejrych pouze odskakuje na střed.

Do druhého dějství jsme vstoupili aktivnější a měli více ze hry, však z dalšího gólu se raduje hostující Otto, kterého rychlou krosovou nahrávkou našel Sláma. Jak říkají trenéři: „Buď projde balon nebo hráč, ale nikdy ne oba najednou.“, bohužel v tomto případě podél mantinelu pronikl hráč s balonkem a máme tu přečíslení 2 na 1, kdy obránce neměl šanci a Slavata se v tomto případě nestihl přesunout. Hluché místo, kdy jsme sice měli šance, ale Bína prostě nešel překonal nebo střela šla absolutně mimo, rozsekl až v druhé polovině třetiny Kölbl, když propasíroval vší silou kulatý nesmysl skrz všechny hráče na hřišti. Oslabení ke konci třetiny jsme přečkali bez úhony díky skvěle blokujícím hráčům.

Jak skončila druhá třetina, tak začala ta třetí – oslabením, které Traverza zase trestá. Rychlé nohy Šťovíčka ve spojení s rychlýma rukama Petráka odpovídají obratem, že v žádném případě Mukařovu nechtějí nechat tři body do tabulky. Nejprve fauloval Deutsch a poté i Fenik, takže jsme měli dokonce dvojnásobnou početní převahu, ale jakoby v tomto utkání to pro nás byl trest než výhoda. Míkovo shození ze středu hřiště na mantinel na volného Pokorného, který pálí z první, dává domácímu týmu naději na vítězství. Kalous se nenechal od nikoho odstavit od balonku, získal tak prostor pro Koláře, který opět pálí z první a nemýlí se. Znovu rychlé přenesení z jedné strany na druhou, což nestíháme a u hostujícího týmu na tabuli svítí vyšší číslo. Rychlé proběhnutí podél mantinelu předvedl Petrák, kdy tak utekl všem bránícím hráčům a trefuje se ke vzdálenější tyči – opět vyrovnáno. Do konce třetiny už hráči jen kontrolovali balonek.

Prodloužení začalo poměrně logicky – opatrně, kdy ani jeden z týmů nechtěl udělat tu zásadní chybu. Šance na obou stranách po shodném počtu. Jednu z našich okomentoval její autor slovy: „Kurňa, to mohl být zlatý backhand.“ Bohužel po nedůrazu na malém brankovišti se kolem branky prosmýkl Fenik a ukončuje tento duel.

Panthers Praha – FAT PIPE Traverza Mukařov 8:9p (3:4, 1:2, 4:2, 0:1)
Počet diváků: 87
Střely: 34:26
Hráč utkání: Pavel Daněk – Martin Fenik

Komentář k utkání Jana Pudicha (Traverza): „S Panterama klasické krásné florbalové utkání. Hráči i diváci se museli bavit pěknou hrou s mnoha góly a šťastnějším koncem pro nás. Díky soupeři za super zápas.“

Komentář k utkání Andrey Nováková (Panthers): „Již před zápasem bylo jasné, že to bude pro diváky atraktivní utkání a pro nás velmi náročné. Toto se potvrdilo. Dnes bereme pouze bod. Děkujeme soupeři za zápas.“