Mladší žáci A vyjeli směr Zbraslav

Do blízké Zbraslavi se k dalšímu turnaji vydali Mladší žáci A, tentokrát bez nemocného Mrkyho a dovolenkáře Urbiho.V prvním utkání jsme čelili sice vyšším, ale ne o tolik technicky lepším klukům z Boleslavi. Úkol byl jasný – ukázat, že jsme se během pár měsíců zvedli ve hře do obrany a obecně v hledání prostoru při hře bez balonu. Vše jsme splnili do puntíku, nabídnuté brejky jsme však nevyřešili dobře, což nás stálo lepší výsledek. Zápas jsme nakonec odehráli tzv. „na kříž“.

Druhý zápas nás čekaly Říčany, tedy sympaticky běhavý tým, který se snažil hrát velmi aktivně. Logicky se nám do otevřenější obrany hrálo lépe, ale tak má vypadat mládežnický florbal. Hladké vítězství a sebevědomí nahoře.

Na závěr vyzval Pantery Tatran, tedy neúnavně napadající a defenzivně vyspělý soupeř. V krátkosti lze říct, že nás zbytečné ztráty na naší půlce stály výsledek. V tomhle klání jsme určitě měli na víc.

Za posledních půl roku vidím velký progres ve hře do obrany a vnímání prostoru. Škoda zbytečných chyb a možná i vyloučení v prvním duelu, i tak ale můžeme být s turnajem spokojení. Velkou radost mi udělal Kuba Nový, u kterého je vidět, že šel hodně nahoru a můžeme se tak o něj opřít.

Autor: Lukáš Jenšík