Jednou ANO, jednou NE

Dorostenci vyrazili po delší době na další svůj turnaj, který tentokrát pořádala Slavia Plzeň ve své hale na Borech. Našimi soupeři byli Draci z Říčan a zatím neporažený tým Chodova. Již při příjezdu do haly jsme mysleli, že jsme ve špatné hale, když na světelné tabuli svítilo skóre 6:5 ve prospěch Štírů z Budějovic, a to byl jejich soupeřem právě Chodov. Ale naším prvním soupeřem byli již zmínění Draci z Říčan. Ti ráno velmi potrápili domácí a to předznamenalo, že se nebude jednat o jednoduchý zápas.

Zápas začal velmi opatrně a přesto, že jsme byli více na balónku, soupeř byl v první třetině nebezpečnější. Jen díky pozorně chytajícímu Sváťovi bylo skóre nerozhodné. Ve druhé třetině se kluci velmi brzy ujali vedení 2:0, ale díky chybám v rozehrávce soupeř srovnal krok, když dokázal využít nabídnutých brejkových situací. A začínalo se opět od začátku. Naštěstí ještě do konce třetiny jsme dokázali skóre posunout v náš prospěch. Na začátku třetí třetiny vyzkoušel své dělo Vejly a vedli jsme o dvě branky. Kluky to zřejmě uspokojilo a předpokládali, že už je konec. Soupeři tak stačilo necelých 30 vteřin, aby skóre opět srovnali. Necelé dvě minuty poté jsme dostali výhodu trestného střílení. V této činnosti osvědčil své šikovné ruce Jéža a opět jsme byli ve vedení.

Bohužel měl mít zápas zápletku až do konce. Soupeř ukázal nadšení a dokonce se tři minuty před koncem zápasu dokonce ujal vedení. Změny v sestavě přinesly do hry kvalitu a tempo. Nově složené staré trio Pepa-Jára-Míša roztočilo kolotoč a během jednoho střídání opět otočili skóre do již konečné podoby v náš prospěch. Nutno podotknout, že zápas byl napínavý do samého závěru.

Do druhého zápasu proti Chodovu jsme nastoupili ve stejném složení, jen na postu gólmana nastoupil Dan. První třetina byla stejně jako v případě Draků spíše oťukávací a k poradě jsme odcházeli za bezbrankové remízy. Velmi tomu pomohl několika vynikajícími zákroky Dan v brance. Od druhé třetiny Chodov ještě zvýšil obrátky a do poloviny třetiny už vedl o tři branky. Mezi kluky zavládlo velmi velké zklamání a začala projevovat negativita mezi hráči. Když ale své naštvání proměnil v krásné sólo s gólovou tečkou Jára, najednou bylo vše jinak. Začali jsme být nebezpeční, což za dvě minuty opět prokázal Jára, který se trefil již podruhé a na soupeře jsme již ztráceli jen jedinou branku. Když asi minutu před koncem třetiny soupeř v rohu doslova sroloval Froda, ale rozhodčí byl jiného názoru, vyšla z toho přihrávka před bránu a navýšení skóre ve prospěch Chodova. Do třetí třetiny byl jednoznačný pokyn, zvýšení aktivity při střelbě. To se povedlo hned ve druhé minutě, když našel cíl granát z hole Vejlyho. Opět to bylo jen o jeden. Chodov má ale ve svém středu reprezentanta Dufka, který má také granát prvotřídní kvality (je jedno z jaké vzdálenosti). Tak přišla reakce v podobě Dufkova děla od půlky hřiště, při které si Dan málem zauzloval ruce s nohama, ale gólu nezabránil. Kluci ale nechtěli prodat svojí kůži lacino a Vejly opět (tentokrát z dorážky) dokázal snížit. Ale další výstavní rána ze standardní situace kolem půlící čáry znamená opět vedení Chodova o dvě branky. Bohužel ani odvolání gólmana dvě a půl minuty před koncem a hra v šesti již změnu skóre nepřinesla.

Přesto kluci zaslouží pochvalu za předvedené koncovky v obou zápasech, které bohužel přinesly jen jedno vítězství. Děkujeme všem rodičům a fanouškům, kteří vážili cestu do Plzně a kluky mohutně povzbuzovali.