Domácí boje v Radlicích

V sobotu jsme se v radlické hale sešli již brzy ráno, protože jsme tentokrát pořádali. Čekali nás těžké zápasy proti SK Florbal Benešov B a proti FBK Fat Pipe Vosy Praha.

V prvním zápase proti Benešovu jsme viděli něco dosti neobvyklého. Do zápasu C-POWER vlétlo ve velkém stylu a už v čase 4:10 vyhrávalo 4:0. V dalších minutách třetiny už florbalisti z Benešova úspěšně mařili naše útoky a několikrát nebezpečně pohrozili. To se projevilo půl minuty před koncem 1. třetiny, kdy vstřelili branku a snížili na 4:1. Druhá třetina byla ještě gólovější. Benešov dokonce vstřelil 3 branky za sebou (některé z nich byli dost kuriózní). Soupeřovy góly nás neodradili od tvrdé práce a do třetí třetiny jsme šli za stavu 7:4. V poslední části zápasu jsme vstřelili jen jeden gól a to v čase 34:10. Za stavu 8:4 jsme doufali ve výhru, ale Benešov nám ukázal, jak umí trestat naše zaváhání a chyby. Necelé tři minuty před koncem zápasu ukazovala světelná tabule 8:7. poslední kus zápasu jsme ale zvládli a zápas dotáhli do vítězného konce. V zápasu je nutno vyzdvihnout spolupráci Danečka a Štajna, kteří za první zápas měli oba 3+3.
 
Po asi 4 hodinách odpočinku nás čekal druhý zápas dne proti Vosám. Do zápasu jsme nevkročili vůbec tak jako v tom předchozím. Dostali jsme gól hned po jedné minutě hry. Vosy výborně kryly naše útoky a když už se nám povedlo dostat se přes dobře bránící hráče, tak brance zabránil gólman. Vosy ke konci třetiny přidali ještě dvě branky, a tak 1. třetina skončila nevábně 3:0. Druhou třetinu jsme byli aktivnější a vytvářeli si šance. Jak už ale bylo řečeno, soupeř výborně bránil a blokoval střely. Neproměnili jsme ani přesilovku. Ve 27. minutě bylo proti nám nařízeno trestné střílení, kde byl Zeke úspěšnější než soupeř. Druhá třetina však zůstala bez branek. Po necelých 3 minutách 3. třetiny ale Vosy znovu udeřili a bylo z toho 4:0. V čase 33:31 pak ale Gigolo vystřelil nechytatelnou ránu pod víko a konečně jsme se mohli radovat. Necelých 7 minut před koncem ještě snížil po kombinaci se Štajnem Khurny. Měli jsme tedy 7 minut na to otočit zápas v náš prospěch. To se nám však i přes velký tlak nepovedlo a časomíra se zastavila na skóre 4:2. V zápase jsme ale prokázali velikou bojovnost a srdíčko.
 
Panthers Praha C-POWER – SK Florbal Benešov B 8:7
Panthers Praha C-POWER – FbK Fat Pipe Vosy Praha 2:4

Autor: Václav Mudruňka