Jakub Rybka: Mladí kluci zapadli skvěle!

V sobotu čeká naše Muže tradiční derby s Traverzou! Vzájemné zápasy jsou vždy vyrovnané, vyhecované a napínavé až do konce. Redakce si tentokráte pro rozhovor vybrala matadora Jakuba Rybku, který pamatuje vzájemných zápasů nepočítaně.

Kubo, díky že sis na nás udělal čas. Jak se těšíš na nadcházející derby? Očekáváš, že bude stejně vyrovnané a vypjaté jako vždy?

Čekám, že si tradičně nedáme s Traverzou nic zadarmo a bude to kvalitní a férový špíl.

Kde se vlastně vzala ta rivalita mezi vámi a Mukařovem? Víme, že trvá prakticky od postupu Panthers do Národní ligy, stalo se tedy v té době něco, co vás s Traverzou postavilo tak moc proti sobě?

Logicky se asi musíme vrátit do naší premiérové sezony v NFL a skvělé sérii s Traverzou v play-off. Byli jsme nabuzený nováček a v některých vyhecovaných momentech asi zbytečně cítili nějakou osobní křivdu. Postupem času se to ale podle mě přeneslo do ryze sportovní roviny – my chceme porazit Traverzu, Traverza chce porazit Panthers. A tak to má být.

Jak tyhle duely vnímáš Ty? Snažíš se to ignorovat, nebo si ty emoce spíš užíváš? Máš mezi hráči našeho dnešního soupeře někoho, s kým jste si vyloženě nepadli do oka?

Mě zápasy s Traverzou docela baví, hraje za ně spousta šikovných hráčů a vždycky je zábavnější poměřit síly s kvalitním soupeřem.

V mladém panteřím výběru patříš mezi nejstarší a nejzkušenější hráče, jsi vlastně takový radlický Jarda Jágr. Jaké pro Tebe je, když vejdeš do kabiny a první co vidíš jsou dva kluci, kterým je dohromady méně než Tobě?

Tak takový příchod do kabiny jsem naštěstí ještě nezažil, ale rád bych odpověděl na otázku trochu víc zeširoka. Často slýchám okolo sebe spoustu bludů a nelichotivých vyjádření směrem k dnešní mládeži a nastupující generaci obecně. Za sebe musím říct, že pokud jsou naši mladí kluci v áčku alespoň trochu vypovídajícím vzorkem, tak můžeme být úplně v klidu. Jsem doslova nadšený z jejich chování a přístupu a hodně mě to samotného nabíjí. Bezpochyby skvělou práci odvedli jejich dosavadní trenéři a především rodiče.

Obecně, snažíš se být jejich mentorem, nebo tuhle činnost necháváš na jiných? Jak i ti mladší kluci vnímají někoho, kdo je teoreticky vzato ve věku, kdy by mohl být bez nějakých nezákonných praktik jejich tátou?

Tak především bych chtěl podotknout, že autor otázky je asi poměrně volnomyšlenkář, co se těch nezákonných praktik týče. Přece jenom je mi 31 let a nejmladšímu hráči v áčku 17. Já ve svých cca 14 letech dokončil album se samolepkami Pokémonů (to byla velká věc tenkrát) a ujížděl na Dawsonově světu (mladá Katie Holmes, ach), na rodičovství nebylo moc pomyšlení.

Jak bys zatím zhodnotil probíhající sezonu? V poslední době se vám daří, smetli jste Plzeň a přehráli Králův Dvůr na jejich domácím hřišti, začíná si to takříkajíc konečně sedat?

No zatím tou sezonou lítáme nahoru / dolů. Mně osobně určitě připadá, že se to pomalu a jistě zlepšuje a naše poslední dva výsledky tomu i napovídají. Ale zatím se nám nepodařilo udělat nějakou delší bodovou šňůru, tak snad se teď v sobotu k nějaké odrazíme.

Právě v Králováku jsi se postaral o kulturní vložku a přidělal práci pořadatelům poté, co jsi při rozchytání celou jednu stranu hrazení složil jako domino, jak se Ti to povedlo? Čistá smůla, úmysl, nebo snad už dosluhující motorika?

Nejspíš nějaká nerovnost na tamějším povrchu, jinak si nedovedu vysvětlit, proč se ta moje ladná otočka nepovedla.

Teď k zítřku, Rudná uvidí panteří trojboj – kromě vás zde ještě podstoupily Juniorky souboj s plzeňskou Slavií a Tobě pravděpodobně bližší mužské Béčko vyzve večer lídra tabulky z Vinohrad, sleduješ jejich počínání a zůstaneš, abys je podpořil?

Bohužel máme v plánu mini team-buildingovou aktivitu, takže se asi oba týmy tentokrát budou muset obejít bez naší podpory.

S Traverzou jste si letos jeden zápas už střihnout stihli, na Děkance jste po přestřelce brali jeden bod za prohru 7:8 v prodloužení, myslíte teď na víc? Jaký si odvažuješ tipnout výsledek?

Chceme 3 body, to je snad jasný. Nám by do karet mělo hrát i domácí prostředí, přece jenom je to z Mukařova skoro hodina cesty autem. Vyhrajeme 1:0.