Nebe a dudy

Starší žáci A odehráli za poslední měsíc již dva turnaje a že to byla jízda! Z prvního hracího dne sepsal krátké ohlédnutí kouč Dominik Hudec, z toho druhého zase Marek Máčala. A rozhodně je co číst!

Starší žáci A – 9.11.2019

V sobotu čekalo na starší žáky další kolo ligového kolotoče, které nám nabídlo možnost účasti v prvním koši díky pořádání.

První zápas vs. Kanonýři Kladno
+ obětavá obrana a skvělé bloky
+ famózní Fanda
+ velká bojovnost, chuť vyhrát a dávat góly
+ dvě využité přesilovky z hole kapitána Froda
+ výhra 4:2 a to i na větším hřišti
– soupeř tradičně ve výškové a věkové převaze

Druhý zápas vs. Tatran Střešovice
+ opět skvělý Fanda
– opět ta samá písnička -> výšková a věková převaha
– paradoxně jsme soupeři na menším hřišti nechávali více prostoru, což dokázal trestat
– mnohem víc nepřesností a ztrát balónku
– slabší produktivita a tedy prohra 2:6

Zápas o třetí místo vs. Sparta Praha
+ dobře zvládnutá obranná činnost a postavení, ze kterého se nám podařilo dostat se do vedení a přinutit soupeře k velmi brzkému oddechovému času
– menší výpadky, ze kterých soupeř bohužel dokázal těžit
– slabá produktivita
– značné ztráty

Myslím, že naše (prozatím krátké) působení v prvním koši ukázalo, že i se silnějšími soupeři se dá hrát vyrovnaně a dokonce vítězit. Je potřeba k tomu trochu uzpůsobit hru, na kterou jsme byli zvyklí a dobře si vážit každé šance, kterou dostaneme a naložit s ní co nejlépe. Taky je potřeba trochu zesílit (to se sice snadno řekne, ale hůř udělá), aby nás jediný zápas nestál tolik sil, jak tomu je teď.

Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu a těšíme se příště!

Autor: Domez

Starší žáci A – 23.11.2019

První soupeřem nám byl Bučis, který na nás nastoupil s frontálně vedeným útokem. Naše rozespalá obrana důrazem zrovna neoplývala a soupeř začal využívat všech skulinek a volných prostorů, aby postupně přidával další hřebíčky do naší rakve. V útoku jsme byli naprosto bezzubí a až na pár pohledných kombinací, jsme buď trefili gólmana, nebo přestřelili prázdnou branku. Z prvního klání jsme odcházeli nakonec dosti rozmrzelí a bez nálady.

V druhém utkání proti Tatranu se kluci konečně srovnali a začali vytrvale bušit do obrany soupeře. Postupně začaly přicházet i góly, Fanda se v brance dostal také do správné provozní teploty a postupně jsme soupeře začali tavit. Pohodlná výhra a šli jsme bojovat o třetí místo.

Zápas o umístění jsme sehráli proti domácímu celku z Kobylis. Kluci se konečně navzájem nepeskovali (až na pár vyjímek), soustředili se na hru a stejně jako v druhém utkání začali navyšovat gólový účet. I přes malé zaváhání pár minut před koncem, kdy nechali soupeře procházet obranou, jak si chtěl jsme si vedení a vítězství pohlídali a mohli jet domů s aspoň bronzovou medailí.

Autor: Marek Máčala