Jak válčí naše juniorky?

Přinášíme vám trochu delší počteníčko o tom, jak válčí naše juniorské družstvo. Vzali jsme dvě mouchy jednou ranou a vy si tak můžete přečíst, jak to vypadalo o dvou hracích víkendech po sobě. Příjemné čtení :)

Oba ostravské týmy si z Rudné odvezly po třech bodech

Po 4 týdnech opět na domácí palubovce nás čekal nejvýchodnější soupeř. Ostravská děvčata nás od první třetiny nešetřila. Ostravanky využily hned první přesilovku, pokračovaly křižnou nahrávkou přes naše obranné pásmo a dokonáním první třetiny byl vlastní gól. 0:3. Opatrnost se nám nevyplácela. O pauze došlo k několika změnám, jak v taktice, tak v sestavě, které pomohly. Viki snižuje, pak inkasujeme, Viktorie snižuje, slečna Novotná snižuje. V kádru máme více hráček, ale dnes byla tou, která se rozhodla, že bude vytvářet skóre, Viktorie Novotná. 3:4 a jsme na dostřel, ale euforie ze vstřelených branek nám svazuje nohy a ruce. Během chvilky nám soupeřky opět odskakují do tříbrankového vedení. Druhá část končí v poměru 3:6 v náš neprospěch. Třetí dějství se změnilo v přestřelku, kdy jsme pořád dotahovali a soupeřky pořád odskakovaly. Skóre se zastavilo na nelichotivých 7:11. Jedinou útěchou nám může být 7 vstřelených branek, ale ani tato nadílka body nepřinesla.

Panthers Praha – FBC ČPP OSTRAVA 7:11

Ostravský tým podruhé. Tentokrát soupeřky z Vítkovic. Začátek se velice podobal sobotnímu zápasu. Stav 0:3 po několika minutách. Pak naštěstí přesilovka v náš prospěch. Tady by šlo něco vytěžit. Však vzpomínky na zápas s Libercem doznaly konkrétních obrysů a během naší přesilovky jsme dokázali 2x inkasovat. Silný rykot Elišky měl být pro nás vzpruhou. To, co jindy aspoň z části zabere, tak dnes padalo na velice neúrodnou půdu. Po první třetině 0:6, po druhé 0:9. Bezmoc, nechuť, deprese, frustrace, labilita a mnoho jiných přívlastků bychom našli, kdybychom chtěli charakterizovat náš tým po druhé části. Nedokázali jsme vstřelit dvě třetiny gól, tak teď to prolomíme. S cílem vyhrát poslední část jsme šli do boje proti rytíři Vítkovi. V jedné fázi jsme byli i lepší, ale nakonec jsme, stejně jako v sobotu, poslední třetinu prohráli 4:5.

Panthers Praha – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:14

Neuspokojivý víkend sice zanechá šrámy na florbalové duši, ale tyto rány zahojí čas a my se příští kolo popereme o kýžené body jako pravé Panterky! Zda je člověk dobrým, nedokáže změřit žádný výsledek zápasu.

Ani výrazně lepší hra nestačila juniorkám k zisku bodů

Juniorky čekal další hrací víkend, a to na domácí hale. Měly tedy šanci ukázat, co s jejich výkonem udělala změna trenérského obsazení. A začátek to nebyl vůbec špatný, už v první minutě jsme vedli 1:0 zásluhou Viky Novotné, dále se nám podařilo odskočit na 2:0 díky Lucce Retové. Soupeřky se nenechaly zahanbit, naši obranu se jim sice dlouho nedařilo překonat, v polovině první třetiny se ale přesto radovaly ze snížení. Holky bojovaly, konečně se přestaly skládat po gólu a ukázaly soupeřkám, že jim nic nedarují. Za chvilku totiž opět o dva góly navýšila Ája Červenková. Dlouho jsme se bohužel z vedení neradovali. Do šaten se při první přestávce šlo za stavu 3:3. Do druhé třetiny jsme chtěli nastoupit stejně dobře jako do první a ono se nám to povedlo – už v druhé minutě jsme opět byli ve vedení, zásluhou dobře rozehrané standardky. Další gól přišel až v polovině třetiny a byli jsme to opět my, kdo se radoval. Soupeřky na sebe ale brzy upozornily, přesněji po 33 vteřinách, a dotáhly se opět na jeden gól. Za pár chvilek se ale Lucka Retová rozhodla zkompletovat hattrick a šly jsme opět do dvoubrankového vedení. Poté ale přišlo naše zatím nepříliš secvičené oslabení a soupeřky se dotáhly na ztrátu jednoho gólu. Pokud by se hrálo na poloviny, byl by trenérský tým spokojený. Bohužel se ale hraje na třetiny a nám se ta poslední vůbec nepovedla. Góly na bližší tyčku a naše neschopnost pohlídat si klíčové soupeřovy hráčky rozhodla o naší prohře, nutno ale říct, že zápas to byl opravdu pěkný a trenéři byli až na třetí třetinu spokojení.

Panthers Praha – Black Angels 7:11

V neděli nás čekal zápas s Bohemians, zápas, kde od nás nikdo, to si každý přiznejme upřímně, nic nečekal. Naším úkolem bylo hrát opět aktivně na naší polovině a blokovat, blokovat, blokovat. Nicméně to tentokrát byly soupeřky, kdo otevřel skóre. Další branku nám daly hned za dvě minuty. To už se ale rozhodla Anička Boháčová s tím něco udělat a po ukázkové přihrávce od Adélky Procházkové uklidila balónek z první do branky, a to hned 7 vteřin po obdrženém gólu. Zbytek třetiny byl z obou stran opatrný. Druhá třetina byla z našeho pohledu ta, co rozhodla zápas. Soupeřkám se podařilo dát dva góly, z naší strany přetrvával rozpačitý přechod do útoku a nejistota na hokejce. Třetí třetina byla pro nás rozhodující a chtěli jsme do ní dát vše. Stáhla se sestava na dvě lajny a šlo se na to. Opravdu se nám podařilo stáhnout skóre na 3:4. Minutu před koncem přišel time–out a jasný pokyn – získáme balónek a jdeme do šesti. Bohužel taktika všechny hráčky dopředu se nevyplatila a soupeřky skórovaly do prázdné branky. I přesto jsme nic nevzdali, a i v oslabeném počtu jsme Bohemku tlačili. To nám ale k vstřelení branky, a především k vítězství bohužel nestačilo.

Panthers Praha – FBŠ Bohemians 3:5

I přesto, že juniorky jsou opět bez bodu, si zaslouží pochvalu, a to za výrazné zlepšení a obětavost. Díky bychom chtěli vzkázat také fanouškům, kteří nás zejména v neděli hnali dopředu. Budeme se těšit opět v sobotu na domácí hale v Rudné.