Princezny ani podruhé nestačily na Bohemku

Body z našeho zářijového střetnutí proti Bohemians pod širým nebem nám utekly, když jsme nechaly soupeřky v úplném konci základní hrací doby vstřelit rozhodující branku. Kolem toho, jestli měla platit, se objevila velká kontroverze, ale pravidla jsou pravidla a gól, který možná padl už po siréně nakonec rozhodl o vítězi. V neděli v Rudné tedy bylo o motivaci do zápasu postaráno. Po tradiční procházce, videu a rozcvičce v poněkud volnějším tempu jsme se ale naštěstí dokázaly dostatečně nabudit a zápas rozjely v dobrém tempu, které jsme dokázaly udržet po celý zápas.

Tentokrát není třeba rozsáhlého komentáře, slova trenérů totiž jasně mluví o tom, co rozhodlo. Trenér hostujícího týmu Tomáš Grigar zápas komentoval: „Bojovné utkání, kde jsme hráli dobře první a třetí třetinu, a proto jsme dnes vyhráli. Ve druhé jsme bohužel přestali hrát naší hru a také neběhali.“ Také Lukáš Jenšík hodnotil poměrně stručně, zato výstižně: „Utkání rozhodly zbytečné individuální chyby.“ Škoda nevyužitých šancí v první třetině, kde jsme si nechaly zbytečně ujet vlak. I když se nám v průběhu zápasu dařilo dotahovat náskok, nepodařilo se zvrátit zápas na naší stranu a výsledek stvrdila ještě gólem do prázdné branky Poláková, která si dokonce zapsala hattrick. Silnou zbraň Bohemky, duo Poláková- Bočanová, jsme uhlídat nedokázaly a bodové konto těchto zkušených hráček nakonec vystoupalo na 4+2. Další prohraný zápas byl na světě a momentálně je naše pozice v tabulce ženské extraligy prachbídná – předposlední 11. místo za Libercem, který je dosud bez bodu.

Teď nás na dlouhé tři týdny čeká reprezentační pauza, kdy bude čas do toho pořádně šlápnout a zkusit pár větších herních změn, které by mohly tohle letošní prokletí zlomit. Opět se na hřišti ukážeme až v předvánočním čase v souboji s Tatranem ve Stodole (19. 12.) a následně také dostaneme možnost napravit si reputaci po minulém debaklu proti Chodovu na Jižním Městě (22. 12.).

Panthers Praha – FbŠ Bohemians 4:6 (0:2, 2:1, 2:3) | online