Přestřelka v Rudné se šťastným koncem

Mužský rezervní tým se opět sešel, aby přidal nějaké ty bodíky do týmové tabulky. Početně silná sestava ukázala v sobotu odpoledne soupeři ze Sokolova, co dokáže. Hrstka přihlížejících diváků neměla o góly nouzi, jelikož jich za 60 minut padlo celkem 21.

Vstup do utkání se nám vůbec nepovedl, kdy hned ve třetí minutě v oslabení dostáváme gól po krosové nahrávce. Snažíme se být na balonku, což se nám daří, ale zbytečnými chybami zejména na středu hřiště ztrácíme balonky, po kterých následně soupeř letí v přečíslení na naši branku.  Bohužel díky nedůrazu na brankovišti Kobza musel znovu lovit balonek za svými zády. Poté nám byla nabídnuta přesilová hra nejprve 5 na 4 a následně 5 na 3, kdy nejzkušenější hráč na hřišti Vojta Šafránek vyslal nebezpečnou střelu zápěstím, kterou golman skrz všechna těla nemohl vidět. Do konce třetiny soupeř odskočil na dvoubrankový rozdíl opět díky nedůrazu na brankovišti.

Druhá třtina začala stejně jako ta předchozí, a to rychlým gólem v naší síti. Krásně připravená standardní situace v podání Polcar-Janoušek přináší chtěný efekt, následně se prosazuje Škoda a soupeř je již na dosah. Nepochopitelně zanechaný volný hráč s balonkem, který měl dostatek prostoru a času. Nešťastně zblokovaný balonek doputoval soupeři na hokejku a zase tu byl náš nedůraz na brankovišti. I ti nejmenší ví, že standardní situace se hlídají osobně, bohužel naši hráči se nedostatečně domluvili, kdo koho má a Kobza už neudržel své nervy a rozčílil se jako Hulk. Vzápětí je tu další gól v domácí brance, a to už nevypadalo moc dobře. Kříž se prodral jako laňka podél mantinelu a tlačil se správně do střely, na kterou gólman stačil. Tvrdek ale nezahálel a dotlačil kulatý nesmysl za záda hostujícího gólmana. Ještě není nic ztraceno! Druhá polovina druhé třetiny byla v naší režii, kdy skvěle hrající Škoda kompletuje hattrick, Mattes je důrazný na brankovišti a co je hlavní, je vyrovnáno!

Poslední dějství tohoto příběhu započalo neproměněným trestným střílení z hole hostujícího hráče. Škoda se evidentně dobře vyspal a naladil na toto utkání. Na co šáhne, to tam padne. Zase nedostatečná komunikace, kdo koho má při standardní situaci, a další gól za záda Kobzy. Dosti sporný faul od Kostřici, který dle naší střídačky měl být písknut obráceně, ale vem to čert. Bohužel Sokolov početní výhodu využívá. Obratem také my, díky rychlým přesným nahrávkám Janouška a Polcara, využíváme přesilovou hru. Důraznost a schopnost zorientovat se na brankovišti využívá Mattes a posílá svůj tým opět do vedení. Soupeř si obratem vzal oddechový čas, ve kterém jsme si řekli, že to dohrajeme v klidu na jejich polovině s balónkem na svých hokejkách. Moc v klidu to nebylo, jelikož padla na obou stranách nesmyslná až zbytečná vyloučení.

Je potřeba eliminovat zbytečné ztráty balonku pramenící z nesmyslných nahrávek do těžkých situací. Společně s tím se všichni hráči musí na zápas soustředit již od rozcvičky. Můžeme být rádi, za druhou polovinu utkání, kdy se nám podařilo zvrátit hodně nepříznivý stav.

Panthers Praha B – Florbal Sokolov 11:10 (1:3, 7:5, 3:2)
Počet diváků: 21
Střely: 32:23
Hráči utkání: Petr Škoda – Štěpán Mosler

Komentář vedoucího domácích (Andrea Nováková): „Po prospaném začátku se nám podařilo vrátit do zápasu a otočit velice nepříznivý výsledek. Do dalších bojů musíme eliminovat ztráty balonku na středu. Díky soupeři za zápas.“

Komentář vedoucího hostí (Jakub Stejskal): „Domácí využili nekoncentrovanosti ve druhé třetině a to zápas rozhodlo. Díky soupeři za zápas.“

Autor: Andrea Nováková