Klika Mužů E

O sváteční neděli vyrazili Muži E na další porci zápasů do staré známé Unihoc Areny. Již sraz našich borců byl dost nepovedený, včas dorazili kapitán Denk a ještě další 2 hráči…

Před prvním utkáním jsme tak doufali, že i výsledek nebudeme honit na poslední chvíli, protože takový zápas jsme s Desperados zažili už na konci minulé sezony – a tam nám to vůbec nevyšlo. Tvrdé utkání hrané nahoru – dolů všechny naše obavy zahnalo, i když jsme občas měli co dělat, abychom se soupeři udrželi krok. Naštěstí nás podpořil Ondra Svoboda v brance, který tahal jeden povedený zákrok z klobouku za druhým. Když ani Adam Novák pár vteřin před koncem neuklidil míček do odkryté klece, zůstal stav po první třetině bezbrankový. Panteři jako první vstřelili branku zásluhou Petra Mencla a ve třetí třetině na 2:0 zvyšoval Tomáš Drašnar. Soupeř se hnal za snížením a vyrovnáním a byl odměněn standardní situací z dobrého místa, kterou učebnicově proměnil. Následný tlak ještě rostl a vygradoval při našem oslabení, kdy pykal Kocour, a bylo srovnáno. A s remízou se museli smířit oba soupeři.

Večerní utkání proti soupeřům z Vysočan znamenalo možnost poskočit v případě výhry na 5. příčku. Za vítězstvím jsme vykročili hned zkraje zápasu a zatlačili soupeře k jejich vlastní brance. V první třetině se postupně trefili Šáda, Král, Mencl a soupeř korigoval jedním šťastným zásahem. Soupeři docházely síly, neměl ani dvě kompletní formace, a tak jsme mohli pohodlně navyšovat vedení. Když se v druhé třetině trefili Volek a znovu Šáda, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. V závěrečné periodě už zbývalo jen Šádovi zkompletovat hattrick, Denkovi prodloužit střeleckou šňůru a Svobodovi se (oproti minulému zápasu), povedlo zlikvidovat trestné střílení.

Panthers Praha – SK Desperados SNW 2:2 (0:0, 1:0, 1:2)
Panthers Praha – FBC Hamsters Vysočany 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)