Junioři vyzkoušeli dvojitou „Csaplárovu past“

Netradičně ve středu ve večerních hodinách nastoupili Junioři proti Prague Tigers v Čakovicích. Se stejným soupeřem se utkáme v neděli doma, a tak jsme měli možnost si vyzkoušet, co nás čeká.

Před zápasem jsme si říkali, že je potřeba zodpovědně začít a přistoupit k zápasu na 100 %. To se nám bohužel nepovedlo podle představ, a tak jsme v první části totálně vyhořeli. Soupeř chtěl více hrát, úspěšně nám narušoval rozehrávku a trestal naše bídné ztráty kolem půlky. Aby toho nebylo málo, nedařilo se nám chytit asi ani jeden dlouhý výhoz brankáře, a z následného brejku jsme třikrát inkasovali. Sečteno podtrženo, poměrně rychle jsme ztráceli v poměru 0:4 a přišla redukce sestavy, po které se výkon alespoň o dvě procenta zlepšil. I tak jsme do druhé části vstupovali se ztrátou 3 branek.

Zvýšili jsme tempo, uklidnili rozehrávku a omezili počet chyb ve hře dozadu. Ukázalo se, že to byl správný recept a zápas se začal pomalu překlápět na naši stranu. V polovině třetiny začal soupeř ztrácet fyzické síly, a tak jsme mohli výsledek překlopit na naši stranu. Celkově jsme třetinu zvládli 5:1. V podobném rytmu probíhala i třetí část, do které jsme sestavili ještě jednu agilní formaci navíc. Soupeř se sice na začátku držel na dostřel, ale postupně jsme utahovali oprátku a pár minut před koncem bylo o vítězi jasno. Celkové skore 13:7 je trochu divoké, dostali jsme více branek, než bychom chtěli, ale s obratem můžeme být spokojeni a alespoň zůstaneme nohama na zemi, co se přístupu k zápasu týče

Tradiční okénko zajímavostí začneme pozitivně 7 body Karla Petráka (4+3) a skončíme negativně dalším zraněním Tomáše Mánka, který inkasoval úder do oblasti klíční kosti a pár dní si dá nucené volno. Těžko říct, čím to je, ale Tomáš musel přes léto minimálně mučit štěňátka zlatého retrívra, protože jinak si nedokážeme vysvětlit, že ho karma takhle ultimativně trestá. Přejeme další brzké uzdravení. Jo, a ještě vlastně maličkost – kost není zlomená (#dikybohu), ale to o sobě nemůže tvrdit jeho hokejka (#sadstory)

Panthers Praha vs. Prague Tigers 13:7 (online)