Jin Jang, aneb jedna výhra jedna prohra, stejně jako bílá a černá

Jak jinak strávit sváteční den boje za svobodu a demokracii než na sportovním hřišti, kam nás v tento sváteční den přijelo navštívit několik fanoušků. Rozhodně ne tedy jen náš tým, ale z tribuny byl patrně a hlasitě slyšet i název našeho klubu. Velké díky fanouškům hned z úvodu. 

Tentokrát jsme se s druhou rezervou princezen na turnaj vydaly do blízkých Kobylis, kde nás samozřejmě hostily naše těžké soupeřky z druhého zápasu. 

Nutno podotknout, že nás do obou zápasů přijela podpořit velmi zkušená hráčka Andy Nováková a do druhého zápasu také obránkyně Olí. Děkujeme moc holky za Váš čas a pomoc.

První zápas jsme odehrály již podruhé s týmem FC Bučis, se kterým jsme hrály také náš první zápas letošní sezóny. Z předchozí zkušenosti jsme věděly, že to nebude úplně nejjednodušší zápas, protože minule jsme s nimi získaly za remízu pouze jeden bod, ale teď jsme si ze zápasu odnesly krásné tři body za výhru 6:1. I přes lehce prospanou první třetinu, která byla absolutně z obou stran nezáživná a nególová.

Druhá třetina byla již lepší, ačkoliv jsme první gól opět dostaly my, ale góly z našich hokejek na sebe nenechaly dlouho čekat. První brankou a celý náš kolotoč gólů započala dorážkou v brankovišti Niky Mernyová, která si ze zápasu rovnou odnesla krásný hattrick. Gratuluji Nikčo, paráda. Volit se ve třetí lize nelepší hráč zápasu, byla by to určitě již zmíněná Nikča. Další povedené branky přidala Martina Mrkusová, ale také Monča Sonáková a Nika. Výhra byla zasloužená, bojovaly jsme.

Do druhého utkání jsme vstoupily s velkým odhodláním porazit naše rivalky z Kobylis. To se nám bohužel nepodařilo. První třetina opět bez gólu. Na hřišti byla vidět velká bojovnost obou týmů rovněž také povedené akce. Třetí minuta druhé třetiny přinesla první branku utkání, bohužel se s ní do vedení dostaly Kobylisy. Následně pak přidaly ještě jednu a hned nám odskočily o dvě branky. Třetí třetina přinesla změny v postavení a složení dvou lajn, aby hra byla rychlejší a více v tempu.

Hned v druhé minutě poslední třetiny vyběhla Andy z pozice obránce dopředu na výlet s míčkem, který úspěšně skončil v bráně soupeře. Naše naděje se ještě nemusela zcela rozplynout. Bohužel asi půl minuty na to jsme další již třetí branku dostaly opět my a minutu před koncem další, závěrečnou tečku. Byla vidět velká dravost, bojovnost a touha zvítězit na obou stranách. Bohužel s naším neúspěchem. Poučení pro příště. Znovu a lépe. :-)

V závěru bych chtěla moc poděkovat všem hráčkám a samozřejmě našim pomocnicím za skvělou hru a snahu. Rovněž trenérce, ale také soupeřům a již v úvodu zmiňovaným divákům, za vytvoření příjemné sváteční atmosféry.

Panthers Praha C – Bučis Team 6:1 online
Panthers Praha C – TJ Kobylisy 1:4 online

Autor: Martina Mrkusová