Sépiáci do třetice za plný počet!

Sváteční neděle znamenala kromě mohutných oslav v Praze také dvě skromnější oslavy v Králově Dvoře – tam se ke třetímu turnaji vydali Sépiáci a při výročí Sametové revoluce znovu oslavili zisk maximálního možného bodového zisku.

A znovu to bylo proti soupeřům z horního patra tabulky, tedy v té době třetímu Radotínu a čtvrtým Neratovicím. Právě radotínští Buldoci byli prvním soupeřem a než se vůbec začalo pořádně hrát, dorazil svou vlastní střelu do sítě Bobr a ujali jsme se rychlého vedení. To nám paradoxně uškodilo, protože jsme přestali hrát svojí hru a občas zbytečně pouštěli soupeře do situací, které jinak zvládáme s noblesou. Zlepšení přišlo až po první pauze, kdy nejprve Paučis přes les hokejek propašoval košíček s balonem až do horního růžku, následně pak Zdenda s Tondou i přes mohutné osekávání radotínských sekerníků zvládli zvýšit na třígólový rozdíl.

Buldoci sice zvládli po nedůrazu na středu snížit, díky osvědčené spolupráci Paučis/Víťa ale padly další dva góly a vedení 5:1 už vypadalo poklidně. Moc klidné nebylo, když červení přidali druhý gól a navrch jeli nájezd, ten nicméně uhasil Mára a závěr už jsme zvládli bez úhony. 5:2.

Proti Neratovicím byla z oranžové strany první část násobně lepší. Po třech minutách vypálil Mesut z půlky a jeho životní granát k překvapení celého města skončil přesně v šibenici, o 15 vteřin později navíc z podobného místa, jen tedy o něco níž, zvýšil vedení Tomík. Navrch se ujal i ostrý backhand Zdendy a v přesilovce se trefil Alchi, tudíž jsme po dvanácti minutách vedli o čtyři góly a zápas měli plně pod kontrolou.

Ta pokračovala i ve zbytku duelu, jen se to tolik neprojevilo na skóre. Víťa sice zkraje druhé části přidal pátý gól, jinak to ale bylo spíš trefování pupku gólmana či zásahy do bočních sítí. Neratovice se nakonec dočkaly čestného úspěchu po drobné chybce v obraně, definitivní pojistku ale z protiútoku přidal Mesut a stanovil tak konečné skóre na 6:1.

Po třetím kole tak zůstáváme jako poslední ze všech skupin naší ligy neporaženi, na třetí Radotín máme náskok tří bodů + dva zápasy k dobru a navrch jsme v šesti zápasech dostali pouhých 10 gólů! Děkujeme fanouškům za podporu a budeme se těšit příště.

Sépiáci Panthers Praha D – Buldoci Radotín 5:2 online
Sépiáci Panthers Praha D – Florbal Neratovice 6:1 online