Dorostenky na Děkance

K dalším zápasům vyjely Dorostenky na pražskou Děkanku, kde se nám staly soupeřkami holky z Benešova a Kladna. 

První zápas proti Benešovu pro nás začal dobře. Kontrolovali jsme hru a dostali se do vedení díky gólu Ádi Vlčkové. Náš soupeř toho v první části moc nepředvedl a nás mohlo mrzet, že máme jen jednogólový náskok. Průběh druhé třetiny byl nicméně dost rozdílný oproti té první. Začali jsme kupit chyby a holky najednou nevěděly, co mají na hřišti dělat. Z toho vzniklo vyrovnané skóre a nedobrá nálada v rohu mezi třetinami. Ve třetí části holky znovu zapnuly a byly lepšími hráčkami na hřišti (i když ne o moc). Znovu jsme se ujali vedení a vše vypadalo dobře, jen škoda, že jsme nevyužili nějakou z dalších šancí, protože takto stačilo Benešovu vstřelit jednu branku a byl by zpět ve hře. Tento scénář nakonec nastal a i přes další příležitosti na obou stranách jsme se rozešli smírně.

Druhým soupeřem se nám bylo Kladno, proti němuž jsme chtěli napravit zaváhání z ranního zápasu. Tento plán ovšem dostal trhlinu už po dvou minutách, když jsme inkasovali jako první. Na tuto akci soupeře ještě dokázala Rety zareagovat, bohužel nás to nenakoplo a pokračovali jsme v mdlém výkonu, rozdíl mezi oběma týmy po první třetině tedy byl dvě branky. Před druhou třetinou přišly rotace v lajnách a naše zlepšení. Soupeřky už nebyly o tolik lepší a my s nimi byli schopni hrát vyrovnaně. Po druhé části se tedy skóre neměnilo a my plni odhodlání jsme se vrhli na tu třetí, která byla z našeho pohledu nejpovedenější. Soupeř nám odskočil ještě o jeden gól, to nás ale nepoložilo a makali jsme dál. Nejprve bohužel Rety zahodila nájezd, o chvíli později už ovšem zvládla korigovat skóre Majda. To od nás ovšem bohužel bylo vše, a tak jsme ve druhém klání padli.

Největší pochvala za oba zápasy patří brankářkám Janě a Terce, které předváděly naprosto skvělé zákroky a držely nás i ve chvílích, kdy se nám herně nedařilo. Stejně jako obvykle bylo naším problémem, že jsme nedokázali zahrát celé utkání na maximum a měli jsme v obou zápasech výpadky. Na to se budeme muset zaměřit a příště to snad bude o něčem jiném. Děkujeme všem rodičům i dalším fanouškům za podporu.

Panthers Praha – SK Florbal Benešov 3:3
Panthers Praha – Kanonýři Kladno 2:4

Autor: Dan Ježil