Bodové hody v Rudné

Mužský elitní tým předvedl skoro devadesátce fanoušků své zlepšení v produktivitě. Bohužel to odnesla Plzeň, která se evidentně špatně vyspala a neměla svůj den.

Úvodní buly vyhrál soupeř, ale neradujme se předčasně. Hned na začátku utkání po faulu na Kölbla nám byla nabídnuta přesilová hra. Nejprve to vypadalo spíše na výhodu pro hostující tým, ale druhá přesilovková lajna skvělou kombinací dua Šťovíček-Tomeš ukazuje, že tomu tak není. Přenesení vpřed dlouhou nahrávkou na Waldhausera s následnou krosovou nahrávkou na Lombina skoro do nulového úhlu si hostující golman myslel, že bude mít, ale bohužel pro něj lovil balonek za svými zády. Krátce na to prošla krosová nahrávka skrz naše brankoviště a hostující Zábrán to ladně trefil ze vzduchu. Pokorný nejdříve získal balon počkáním si na pohyb soupeře, následně si obhodí jednoho hráče, položil si golmana a navyšuje brankový rozdíl. Rozehrávka z rohu, kdy nejdříve Pokorný netušil, komu nahrát, tak to nahodil do ohně, kde nejspíše bylo hráno z obou stran vysokou, ale balonek doputoval k Míkovi, který nachází před brankou důrazného Kalouse. Nejdříve přílišný důraz Hudce v rohu, však spolu s ním šel za hozením hokejky hostující Laputník. Ani ne deset vteřin potom to Ptáčník přehnal s bráněním a šel si také odpočinout na trestnou. Oslabení 4 na 3 díky naším kvalitním blokům jsme přežili bez úhony.

 

Také druhou třetinu jsme začali přesilovou hrou, tentokrát po hrubém faulu na Koláře. Lombino zatahuje balonek za branku, natahuje na sebe obránce a dělá tak prostor Tomešovi, kterému pak předává kulatý nesmysl. Tomeš rychle zápěstím rozvlní síťku v hostující brance. Lombino v úniku nachází volného Petráka, který se toho nebojí plácnout backhandem, což evidentně golman nečekal. Z důvodu nesportovního chování jsme byli svědky další přesilovky, kterou tentokrát využil Kolář, kterého našel samotného na brankovišti Rybka. Pro změnu duo Lombino – Petrák, kdy se Lombino řídil jako tank vpřed, zbytečně nevymýšlel nějaké kličky, stahovačky a jen vystřelil, což mělo pozitivní efekt. Rybka podél mantinelu tlačil před sebou balonek i spolu s hostujícím hráčem, lehce posunul do rohu na Lombina, který nachází opět Petráka ve velkém brankovišti. První polovina třetiny byla dosti hektická, kdy domácímu týmu se roztrhl pytel s góly a hostujícímu týmu naopak s trestnými minutami. Rychlé protažení podél mantinelu Pokorného přineslo výhodu oproti soupeři, kdy se následně nebál zakončit a domácí kotel se mohl opět radovat. Ťukec Šťovíčka a Tomeše končí klasickým obloukem Tomeše. Hostující obránce se snažil středem před vlastní brankou vytáhnout balonek dopředu, ale nějak se mu to nepodařilo. Pokorný ho easy obral o balonek a následně předává Kolářovi, který hned z první vrací zpět, golman netuší a kotel bouří, jelikož Pokorný kompletuje hattrick. Dvojitý nedůraz na brankovišti znamená maličké snížení plzeňského týmu. Také Lombino to již přehnal s důrazností a lehce upravuje rozdíl v trestných minutách.

Drobné upravení sestavy znamenalo lehké zmatky a najednou nás na hřišti bylo o jednoho hráče navíc. Třetí třetinu započal lépe plzeňský tým, který i v malém počtu a za nepříznivého stavu je velice aktivní. Krůšek se zapřel do bloku tak silně, že u toho příliš použil hokejku a šel zahřát trestnou lavici. Hostující Němeček zanechal nohu domácímu hráči u mantinelu. Přesilovou hru záhadně využívá Rybka. Pokorný takovou žabičkou nachází Daňka, který tenisovým úderem dle povolených pravidel zakončuje. Daněk nemá dost a tentokrát na dvakrát jen svým důrazem propasíroval kulatý nesmysl do branky. Přibližně 30 s jsme čekali na další gol, tentokrát z hole Šťovíčka. Ani poslední minuta utkání nebyla klidná. Nejdříve bránění ve hře u mantinelu od Ptáčníka a následně ČK pro jednoho z Plzně.

Panthers Praha – FbC Plzeň 17:4 (4:1, 9:3, 4:0)
Střely: 39:31
Počet diváků: 86
Hráč utkání: Jan Slavata – Vít Malý

Komentář vedoucího družstva domácích Andrey Novákové: „Dneska se nám dařilo střelecky a byli jsme psychicky v pohodě. Soupeř bohužel dneska neměl evidentně svůj den. Děkujeme za zápas a budeme se těšit na příští. Hezký zbytek večera.“

Komentář trenéra hostů Václava Michálka: „Dneska jsme sem přijeli jako mistři světa, kteří nemůžou prohrát dvakrát za sebou. Po minulé prohře jsme si řekli, že je to pro nás ponaučení a že další zápas bude vypadat jinak. Vypadal jinak a hůře. Doufám, že pro naše hráče je to dostatečné poučení do další práce na tréninku. Děkuji soupeři, divákům a pořadatelům.“

 

Autor: Andrea Nováková