Ztracené vedení a nájezdový rozstřel

Bulldogs Brno byly ještě do minulé soboty posledním týmem, proti kterému jsme letos nepoměřily své síly. Ve výborně rozehraném zápase, který jsme měly mít jednoznačně pod kontrolou až do samého konce, jsme ale nakonec povolily a o výsledku musela rozhodnout až nájezdová loterie. V ní jsme neuspěly, a tak bohužel musíme (opět) nést hořkost porážky.

Kdyby náš výkon v zápasech byla žárovka, první gól soupeřek je pro nás obvykle spínačem. Nebylo tomu jinak ani v tentokrát. Tempo jsme nasadily slušné už od prvních střídání, šancí vytvořily habaděj, ale žádné změny stavu se nekonaly, dokud jsme neprohrávaly 0:1. Naše odpověď přišla hned pár střídání poté a byla to vskutku velká parádička, kterou poctivě vymíchala Sláňa a do branky usměrnila Zittu. Odstřelovaly jsme golmanku Bulldogs, ale koncovka se ukázala být naší slabou stránkou. Naštěstí po samostatném úniku přihodila gól do šatny opět Zittu.

Druhá třetina. Stejné nasazení, stejná chuť vyhrát, ale góly začaly zase padat až ve druhé půlce. Nejdříve nás musela nakopnout srovnávací branka soupeřek. Zittu kompletuje hattrick. Šusty posílá dělovku z půlky a rázem jdeme do dvoubrankového vedení. Jde se do šaten (čti místní učebny německého jazyka).

Trenéři se rozhodli pro rozšíření sestavy o třetí formaci, která dokázala hostující tým párkrát potrápit. Bulldogs o sobě dalo opět vědět a dotáhlo na rozdíl jedné branky. Ani jedna ze dvou přesilovek, které nám byly nabídnuty, nebyla plodná, naopak jsme devět minut před koncem ztratily vedení. Se stoupající nervozitou stoupal i počet chyb. Na hřišti jako by se objevil úplně jiný tým, než jsme viděli v prvních dvou třetinách. Podobně to vypadalo i v pětiminutovém prodloužení, které nevyústilo v konec zápasu. Nájezdy se lépe vydařily Buldočkám a nakonec jsme se musely spokojit jen s jedním bodem. Je to velké zklamání a současné desáté místo v tabulce určitě není to, co bychom si představovali. Máme co zlepšovat, ale ještě je před námi celá druhá půlka základní části…

Panthers Praha – Bulldogs Brno 4:5pn (2:1, 2:1, 0:2, 0:0) | online

Hráčky utkání: Martina Kleinová, Sabina Dvořáčková

Vyjádření trenéra hostí (Rudolf Škubal): Dneska zlaté dva body, bohužel nás zasáhla marodka a náš výkon nebyl dobrý. Během zápasu, jsme se ale více dostávali do hry, kde náš výkon gradoval ve třetí třetině. Samozřejmě musím vyzdvihnout výkon golmanky, která nás v kritických okamžicích podržela. Děkujeme pořadatelům za skvělou zdravotní službu.

Vyjádření trenéra domácích (Lukáš Jenšík): Vyrovnané utkání, kde jsme měli brát body. Děkujeme soupeři za utkání a divákům za podporu.