Zasloužená pochvala pro Přípravku!

Bylo mi vyčteno (a nutno přiznat, že právem), že jsem v reportech hodně kritický, tak jestli bych mohl jednou trochu kluky pochválit, že si to za tento turnaj zaslouží.

Rozdělíme si tedy turnaj na dvě části, aby se mi chválilo lépe. První zápas byl totiž z říše snů. Ale těch, ze kterých se probouzíme propocení a vystrašení. Především první polovina, kdy jsme vypadali, že hrajeme florbal pár dní a naprosto nevíme co máme na hřišti dělat. A když už jsme si vzpomněli, tak jsme vše dělali pomalu a s půlkou mozku stále ještě v posteli. Začínám mít trochu strach, že moje podvědomí se na kluky dokáže přenést a platí pak jednoduchá rovnice nevyspalý a unavený trenér rovná se nevyspalé a unavené družstvo.

Před druhou polovinou jsem totiž dopil kávu a druhou polovinu jsme už hráli vyrovnané utkání. Ale pojďme už chválit. Druhý a třetí zápas hráli kluci výborně. Nasazení bylo přímo úměrné hladu po míči a v obou utkáni to vypadalo jako by kluci nejedli týden. Rozhodně nám hodně pomohl Eliáš, který naší Panteří krev pořádně rozproudil. Nebál se žádného souboje a lítal po hřišti jako kdyby měl náhradní zdroj energie. Zároveň z obrany zakládal velice nebezpečné útoky. Probudil se i Šimon, který jako nejzkušenější hráč hrál dobře jak do obrany, tak do útoku, skvěle svými nahrávkami hledal spoluhráče a po ztrátě míče obsazoval volné hráče. Na výbornou se předvedl nováček v sestavě Adam. Nejen že se nebál žádného souboje, ale dopředu překvapoval jak pohotovou střelou, tak přesnými nahrávkami.

Jak Adam rozdával nahrávky v útoku, tak Petr zakládal nebezpečné útoky. Před většinou nahrávek se podívá a hledá svoje spoluhráče. Už bude stačit jenom potrénovat techniku a obrany soupeřů nebudou vědět, kde jim hlava stojí. Pak je tu náš elitní střelec Tadeáš. Výborná technika a obrovská chuť hlad dát gól z něho dělají našeho nejnebezpečnějšího hráče v útoku. Pak je tu Martin, který se ve hře ještě trochu hledá (aby také ne, když hraje jen pár měsíců), ale v bráně byl na tomto turnaji naší jistotou. Chytil spoustu nebezpečných střel a zároveň svými výhozy založil několik nebezpečných šancí.

A nakonec jsem si nechal Mikuláše. Jeho rodiče si sice myslí, že ho beru jen proto, že máme málo hráčů, ale to se šeredně pletou. Mikuláš je dravý hráč, který chce, aby byl míček co nejdříve za zády soupeřova brankáře. Občas je ta touha tak silná, že předchází ruce, ale to je něco, co rychle napravíme a až bude jistější s balonem, tak se mají soupeři na co těšit. Snad jsem to s tou chválou nepřehnal. 😉

Panthers Praha – Sparta Praha :-(
Panthers Praha – Wizards :-)
Panthers Praha – Start98 :-) 
(o 3. místo)

Autor: Gigi