Sváteční výhra Juniorů za 3 body

17. listopad je pro naši zemi a pro nás všechny speciální datum, které rámuje jedny z nejdůležitějších událostí, díky nimž si nyní můžeme říct, že žijeme v demokratické zemi, kde sice ne všechno funguje, ale každý má širokou paletu svobod, práv a možností. V tento sváteční den se naši Junioři vydali do Milevska, aby se s domácím týmem utkali o 3 body do tabulky.

Domácí se před zápasem drželi ve středu tabulky, naši kluci zatím nezaznamenali ztrátu bodů, a tak se předzápasové prognózy držely předpovědi naší výhry. Jak ale kluci věděli, Milevsko dokázalo potrápit vícero soupeřů, a tak k zápasu přistoupili zodpovědně. Začátek byl sice trochu pomalejší, chvíli trvalo, než se dosáhlo ideální provozní teploty, ale potom se spustil brankostroj, kdy na hřišti dominoval tým s panterem na dresu. V každé třetině jsme pravidelně navyšovali gólový náskok, a i když soupeř několikrát překonal chytajícího Dominika, byly to spíše ojedinělé výpady, které plynulý z naší ztráty koncentrace. Vyzkoušeli jsme si několik věcí, které budeme chtít aplikovat v dalších zápasech, mezi všemi především novou přesilovou formaci, která se na první pohled jevila poměrně dobře. Diváky mohl z jinak celkem klidného zápasu probudit například moment, kdy Jirka Hadamovský zažil situaci, na kterou krásně pasuje pořekadlo „mít štěstí v neštěstí“ nebo možná spíše opačná varianta. V jeden moment totiž po dobré reakci zasunul míček za záda soupeře, v tom druhém ale zjistil, že místo carbskinu drží dva nunčaky. Zdravíme kluky do Spinfla, Jirka se tam brzi zastaví. Nejvíce bodů zaznamenal Jára Petrák, kterému sice nebylo přáno, aby vstřelil gól, na druhou stranu jich hned 5 připravil. Pomyslným vítězem se však stejně stal Tomáš Mánek, který po sérii zápasů, ve kterých že zdravotních důvodů nedohrál třetí třetinu, konečně přežil v pořádku celý zápas! Gratulujeme Tome a drž se i dál

Kluky čeká středeční předehrávka proti Prague Tigers. Držíme zároveň palce a přejeme co nejrychlejší rekonvalescenci Ondrovi Optimusi Primovi.

Panthers Praha vs. FBC Došwich Milevsko 13:4 (online)

A ještě ohlas v místním tisku: Liga juniorů: Došwiháci doma nestačili ani na Tygry, ani na Pantery (Milevské noviny, 18.11.2019)