Thajsko není Singapur!

V neděli v předvečer svátku sv. Martina se vydalo naše elitní družstvo mužů do Kutné Hory, aby se utkali s dalším účastníkem MS, konkrétně s týmem reprezentace Thajska. Ve výsledku se v šatně před zápasem objevil ze základní sestavy mužů pouze Pavel Daněk, který si tento zážitek nenechal ujít. Jinak dorazil skoro kompletní tým juniorů. Vzhledem k tomu, že ještě ráno dorazili dvě omluvy kvůli nemoci, náš kádr čítal přesně 15 lidí do pole, a tudíž bylo jasné, že si všichni zahrají do sytosti.

Zápas začal velmi zostra. Dvě slečny, které se ujaly řízení zápasu, pustily opratě zápasu až na samou hranici tvrdosti, takže zápas byl chvílemi spíše dost nepřátelský, než jak bylo původně avizováno, že jedná pouze o „přátelské“ utkání. Kluci se museli srovnat s tvrdou hrou soupeře a především s dobrým pohybem. Přesto si nikdo z kluků nestěžoval a snažili se každý souboj vyhrát. Skóre bylo dlouho vyrovnané, přestože šance byly na obou stranách. Jen pouhých 15 vteřin před koncem první třetiny si kluci špatně rozebrali standardku soupeře a ten se ujal vedení.

Od druhé třetiny jsme chtěli do zápasu vstoupit ještě aktivněji s vysokým pressingem. Bohužel toho soupeř brzo využil a po několika našich chybách dokázal využít rychlého přečíslení k navýšení skóre ve svůj prospěch. Naopak naše kluky vždy zastavil výborně chytající gólman soupeře nebo mu pomohla dobře postavená konstrukce branky. V polovině zápasu jsme střídali brankáře a zároveň jsme ještě udělali drobné změny v sestavě. To soupeř již vedl 6:0. V té chvíli už byly materiální ztráty na naší straně v podobě dvou zlomených hokejek, což samo o sobě svědčilo o tvrdosti utkání. Navíc jsme ledovali oko Jendy Kšíra, který utržil velmi nešetrný zákrok ramenem od soupeře. Soupeř se po našich chybách prosadil ještě dvakrát, když přišla jejich ztráta uprostřed hřiště a druhý útok se najednou valil 3 na 2 a této výhody beze zbytku využili a po krásné kombinaci do prázdné branky smazal nulu na našem kontě M. Mattes. Bohužel do konce třetiny jsme nabídli Thajcům ještě další možnost na zvýšení skóre a do druhé přestávky jsme odcházeli s nelichotivým skóre 1:9.

O přestávce byly pokyny naprosto jasné. Zvýšit intenzitu střelby a vyvarovat se fatálních chyb ve středním pásmu, které nás stály výsledek. Ve třetí třetině se k údivu všem v hale najednou začal hrát florbal a oba týmy se snažily kombinovat. My jsme byli první, kteří se propracovali ke změně skóre, když si na geniální přihrávku od J. Petráka naběhl J. Hadomovský. Bohužel i na tento gól dokázalo Thajsko odpovědět a opět z rychlého protiútoku otevřelo na svém kontě desítku. Pak jsme, opět k překvapení všech v hale, dostali výhodu přesilovky. Několikrát jsme nebezpečně zahrozili, ale bohužel s koncem přesilovky, jsme nabídli naskakujícímu hráči z trestné balonek přímo na hůl a Thajci opět brejku využili. My jsme na to odpověděli také brankou, kdy se po pěkné kombinaci prosadil Waldy po krásné přihrávce tentokrát od Petráka staršího.

Co říci na závěr?? Podle výsledného skóre to vypadá na debakl, přesto předvedená hra kluků nebyla zase tak špatná. Samozřejmě vyprodukovali chyby, kterých soupeř dokázal využít, ale nezaostávali za soupeřem fyzicky a dokázali podstoupit mnoho velmi tvrdých soubojů, ze kterých často vycházeli jako vítězové. Pokud bychom to porovnávali se zápasem proti Singapuru (což nelze úplně objektivně posoudit, protože zápas pískali rozhodčí a my měli daleko širší kádr), byl tento soupeř daleko tvrdší. Prostě Thajsko není Singapur.

Díky všem rodičům a divákům, kteří přijeli kluky podpořit v tomto exotickém utkání. ☺