Jak se daří mužské rezervě?

Jednou dole, jednou nahoře

První zápas víkendu nás zavedl do Krupky, kde pořádali domácí Teplice. Proti tomu nedělní utkání jsme sehráli v pohodlí domácí haly v Rudné.

Již při rozcvičce bylo soupeřovo hráčů plné hřiště. Proti tomu my jsme dorazili v kulatém počtu 10+1. Vlažný vstup do zápasu Teplice pohotově potrestali. Abychom si to dobře zapamatovali, tak hned třikrát. Ve druhé polovině první třetiny jsme se trochu rozkoukali a hned z toho bylo snížení na 1-3. Ke konci této herní části se zranil Šáfi. Tím nás vyburcoval a vstřelili jsme kontaktní gól na 2-3. Bohužel siréna a časomíra funguje v Krupce podobně jako na Štvanici během open airu a tak náš zřejmě regulérní gól rozhodčí po konzultaci zrušili. Pěknou akci jsme aspoň uzdravili Šáfiho, který se opět zapojil do hry. Teplice dále bez pardonu produkovali běhavý florbal a navyšovali své vedení až na nepěkných 1-5. To už nám přišlo jako dostatečná výzva a začali jsme teda také trochu hrát. Zamakali jsme, začali proměňovat šance a rázem to bylo hratelných 5-6!  Ve snaze zlomit zápas na naši stranu jsme šli all in, čti power play. Karta nám moc nepřála a do odkryté klece jsme dostali čtyři kousky na cestu… 

Nedělní zápas jsme absolvovali bez Šáfiho a Máry, ale doplnil nás John, Jebi a Giroud. Do brány pak uklekl Kobzič. Na začátek jsme nenechali nic náhodě a brzy se radovali z pohodového vedení 3-0. Ukázalo se, že vést po první třetině 3-0 je přeci jen lepší než prohrávat 1-3. Ve druhé části jsme postupně navyšovali skóre až na 6-0. Soupeři se nedařilo vyzrát na Kobziče v bráně a tak sem tam byly vidět nějaké emoce. Za zmínku stojí efektní kličkovaná Macejka, který nejprve poslal soupeře na párek a ještě se ho pak cestou zeptal „Kam jsi šel?“ Panthers znalí diváci věděli, že aktuální skóre nic neznamená, že jsme schopni pustit i sebevyhranější zápas. Ne však v tento den. Třetí část jsme si pohlídali dílčím skóre 3-2 a to celé nám prosím pěkně v součtu dělá výhru 9-2. V zápase s běhavým a kvalitním soupeřem z Teplic se nám bohužel „sešly“ slabší chvilky do obrany a velmi podprůměrné proměňování šancí. I přesto jsme jednu chvíli zápas skoro dotáhli k remíze. V zápase s Louny jsme kralovali od začátku do konce a sebevědomě získali zasloužené body do tabulky.

Přetahovaná a přestřelka

Byl tady další hrací víkend a na Muže B čekala další dvě utkání. Prvního se bohužel nemohl kvůli dalším trenérským povinnostem účastnit hlavní trenér Lukáš Jenšík, tak povolal svůj zástup Andy Novákovou, která si na pomoc přizvala mladičkého trenéra Dominika Hudce. Druhé utkání proti Slavii už měl v režii hlavní coach. Jelikož to dle EZOU (pozn. redakce – elektronický zápis o utkání) byla v sobotu přetahovaná a v neděli to naopak byla přestřelka, vezmeme ohlédnutí za oběma zápasy velmi hopem.

SOBOTA

00:49 – přesilovka

02:19 – jedovka na vzdálenější tyč Škvora díky nahrávce Kříže

02:48 – skvěle vyřešená standardní situace v podání dua Pokorný – Polcar

03:22 – Ústí se prosazuje

04:16 – Ústí srovnává

10:07 – oslabení

11:13 – Ústí se ujímá vedení

11:27 – Ústí navyšuje vedení

12:32 – vyškolení golmana panem Pokorným

14:27 – krásný doťuk Kříže a je srovnáno

19:54 – přesilovka

23:01 – ujímáme se opět vedení

24:23 – přesilovka

25:20 – dvojitá přesilovka

25:31 – Hanzl krosovou nahrávkou nachází Dopitu

26:30 – opět bravurně Škvor

27:28 – oslabení

29:20 – Polcar nekompromisní na brankovišti

33:04 – ťuk ťuk dua Pokorný – Polcar a ejhle míček za zády golmana

35:29 – Ústí snižuje

37:22 – oslabení

40:35 – oslabení

42:36 – Ústí snižuje

46:24 – Ústí snižuje

55:43 – Ústí snižuje

NEDĚLE

Góly padaly a padaly. Celé utkání jsme jasně měli v režii a diktovali tempo a styl hry. Občas se tam projevila nějaká ta vyloučení, která byla i leckdy zbytečná. V těchto typech utkání je potřeba udržet své vnitřní já. Je tu vždy prostor si aj vyzkoušet nějaké signály nebo kombinace, která se pak mohou využít v dalších střetech se soupeři.


SHRNUTÍ

Je třeba si uvědomovat, že je nutné se soustředit po celou dobu zápasu a nevypouštět žádný souboj, nepodceňovat soupeře, i když může počtem hráčů na střídačce klamat. Chválím celý tým za komunikaci a vnímání pokynů a jejich plnění.

Panthers Praha B – Florbal Ústí B 9:8
Panthers Praha B – FBC Slavia Praha 15:5