C-POWER: plný počet bodů a moderní povídka v dopisech

Tentokrát Vám přinášíme opravdu exkluzivní report, kde je použita naprosto autentická, neotřelá, otevřená forma, prošpikovaná specifickým syrovým a interním humorem, který jde až na tělo a nebojí se ničeho, jedná se především o extrémní a bizarní formu nadsázky s prvky obsedantní autosugesce, Aspergerova syndromu a velké chuti a tvořivosti. Příjemnou zábavu :-)

Předně se musím svěřit, že jsem report vůbec psát nechtěl, ale jednak rada starších (Eckstein) rozhodla a protože po ruce zrovna nebyl žádný vzorňák (rozuměj Vítek Novotný), zbyla tato činnost na nejstaršího a nejtěžšího hráče, který jako první navíc dostal nově vytvořenou pokutu (opět vymyslel pan Eckstein) a ta je udělena hráčům nad 95 kg. Za každý kilogram navíc symbolických 10 Kč.

Takže i když jsem se Svojítkou výjimečně nepřijel tzv. “na svojtku” (tzn. o čtvrthoďku pozdě), už jsem v tom byl za 30 korun… Ale proč jsem se vlastně nakonec rozhodl psát?

Začala mi totiž po zápase chodit spousta SMS zpráv a já bych na ně rád veřejně odpověděl. Aby nedocházelo k omylům, vždy uvedu i jméno pisatele. Znáte to – ještě by to mohlo vyvolat různá nedorozumění, pochyby a to bych vážně nerad.

#oldskull

Vitek Novotný: (tato zpráva mi přišla ani ne pár vteřin po druhém zápase): ”Ahoj Dejve, moc vám gratuluju k šesti bodům, myslel jsem si, že to beze mě nezvládnete, ale jsem moc rád, ze jste to konečně urvali ještě před nájezdama. Já se sice cítím více jako Béčkař, ale kdyby mě zas náhodou šoupli k vám, alespoň bude zase o co hrát!”
P.S.: “Sice mě mrzí, že jsem si s vámi nezahrál, ale alespoň jsem si skvěle za****l. Hlavně z mojí strany to bylo super.”

Dejv: “Díky Vítku. Máš pravdu. I my jsme rádi za šest bodů, hlavně musíme poděkovat fantastickému Zekemu v bráně. To byl základ. Obrana hrála i bez tebe pozičně skvěle a i když tam nebylo tolik pohybu, odbránili jsme co jsme měli. A i útočníci nezůstávali pozadu. Hlavně Fandova lajna hýřila pohybem, což činilo B:U.H i Las Plantas problémy a dopomohlo to k tomu, že jsme obdrželi v obou zápasech jen dvě branky.”

Jakub Kurnas: ”Gratuluju ke gólu Dejve. Koukal jsem na online a vidím, že Štajn zase řádil. Těším se, až se za par let uzdravím a budu já ten hlavní tahoun Céčka!”

Dejv: “Díky Khurny. Je to tak. Martin se sice v prvním zápase zranil a od druhé třetiny moc nemohl běhat, ale ve druhém zápase to naštěstí rozchodil (báli jsme se, že vůbec nebude moct chodit) a stal se tak hlavním strůjcem naší ofenzívy. Jeho krosovky zprava doleva prakticky před prázdnou branku musely každého florbalového fanouška zahřát u srdíčka. Měls vidět, jak to předložil několikrát Kamilovi (byly z toho dva fíky) a hlavně Gigimu. Zpracoval těžkej balon ze vzduchu, zaběhl do rohu, pak jakože oběhne branku, ale shodil to na bližší tyč a tam dával Gigolo téměř do prazdný! A nesmím zapomenout ani na Martinovu neskutečnou prohazovačku na středu mezi nohama Steinicovi – a to je nějaký hráč! Ale s takovou kvalitou nemohl dělat nic… A přejeme brzké uzdravení!”

Paní Škvorová: “Davide, viděli jsme s Michalem první zápas a hráli jste skvěle, mohli jste si jen víc kryt dorážky, ale jinak jste v zápase neměli větší problém. Je škoda, ze jsme nezůstali i na druhý zápas, třeba by se Danda nezranil. A taky je škoda, ze jste mi ještě nedal vědět, mívám ta čtvrteční dopoledne volná…”

Dejv: „Ehm… děkujeme. Ano, věděli jsme, že nás B.U.H. mohou ohrozit jen z brejků a dorážek a jsem rád, že i když jsme je občas nedůrazem nechali zakončit, skvělý Zeke si s tím poradil. Zranění Dandy nás mrzí, věříme, že na Mikuláše už bude zase jako rybička, jeho góly rozhodně budou potřeba!“

Ondřej Trnka alias Sova:” Čau Dejve, hele mě se tady pálí ryba, ale také mi tu běží onlajn a koukám, že Venca dal zase góla; ten kluk ušatá má už neuveřitelnejch 5+0.”

Dejv: “Ano, s prvním zápasem nebyl moc spokojený, ale v tom druhém exceloval ještě více, než Kryštof Kocot s tabulkami v programu Excel. Jeho gól po sólu tak byl jen třešničkou na dortu a má to teď rozjetý na 20+0. Hrál moc dobře, ale to v podstatě tento turnaj všichni!”

Lukáš Jenšík: “Čus špeku! Hele to ste hrali vy tak dobre, nebo souperi tak spatne? Mate stesti, kdybyjste neprivezli sest bodu a ja neonemocnel, klikujete cely utery! Jo a mam vsadit na NHL, nebo NBA?”

Dejv:” Ddd….oooo…brý den pane Tichonov! Nemyslím si, že by soupeři hráli špatně. Naopak, snažili se, ale prostě nám to sedlo. Byli jsme tentokráte kompaktní. A hlavně proti Plantas jsme hráli na půlce v bloku u sebe a důrazem jim nedávali prostor a čas. A to víme, jakou měli individuální kvalitu!”

Ondrej Bendík: ”Ahoj, hele koukám, že se brácha nějak rozstřílel, škoda, bejt tam já, taky určitě něco smrknu!”

Dejv: “Jo, lepilo jim to spolu s Fandou a Schurrlem. Sice jsme se rafli kvůli zbytečným ztrátám míčku, ale góly tam byly a hlavně ten aktivní pohyb. Pokud to půjde takhle dál, bude tahle lajna v této lize pro soupeře hodně nepříjemná. Fanda výborně pomáhal vepředu i vzadu, tvůj brácha v prvním zápase řádil víc než ty v Liberci na diskotéce a pozadu nezůstal ani Schurrle, byť by jeho úspěšnost střelby mohla být vyšší.”

Zkrátka a dobře: výbornej turnaj, první třetina proti Plantas byla za mě nejlepší, co jsem na Céčku viděl. Zeke chytá i nemožné a má i potřebné štěstí, takže to třeba o #chlup! neskončí v brance, ale třeba na tyči, či břevnu. Obrana fantastická a útok – první zápas sypala góly dvojka, ve druhém jednička. Takže značka ideál. Díky nám všem a přeji nám hodně štěstí do dalších bojů.

4. kolo Pražské ligy mužů – skupina A
Panthers Praha C-POWER – SK B.U.H. Praha 5:2 (2:2, 1:0, 2:0) | online
Las Plantas – Panthers Praha C-POWER 2:5 (0:3, 1:2, 1:0) | online