Mnoho čestných porážek a jedna utrápená výhra

V časných ranních hodinách se druhá rezerva elévů vydala bojovat do nedaleké X3M Arény na Barrandově. Po horkých chvilkách, kdy mnozí rodiče včetně samotného trenéra nemohli najít žádné parkovací místo, jsme se konečně sešli a mohli se pustit do sportovního zápolení.

Během dne jsme odehráli celkem 4 utkání s bilancí dvou těsných proher, jedné totální porážky a jednoho Pyrrhova vítězství, ze kterého se snad nikdo nemohl radovat.

První dvě utkání probíhala jako přes kopírák. Soupeř vsítil jako první a my pak už jen dotahovali. Největším problémem v těchto dvou kláních nebyla ani tak nervozita, jako spíše mírné zmatení z pokynů rozhodčího a slabá chuť zvítězit. Proto jsme pak na pozápasových poradách mohli jen utřít slzičky a říct si, co je potřeba zlepšit.

Zápas proti Spartě byl ale jen díky nám samým v podstatě rozhodnutý od začátku. Po několika rychle obdržených gólech jsme se sesypali v hlavách a soupeři tak, až na pár světlých momentů, předali vítězství jak na stříbrném podnose. Během tohoto zápasu už musela přijít na řadu důrazná domluva, že takto to nejde a mít poraženecké řeči rozhodně není klíčem k vítězství. I přesto, že jsme posledních 5 minut ve druhé polovině zapnuli na 120 %, zkušená Sparta už utkání kontrolovala a využila každého momentu zaútočit do naší rozhárané obrany.

Poslední utkání dne bych ale z pozice trenéra popsal jako noční můra. I přesto, že jsme vyhráli, se nebylo z čeho radovat a chyby se jen vršily. Po celodenním zápolení je to na jednu stranu pochopitelné, na druhou stranu, když se hraje zápas, soustředíme se na zápas a ne na výsledky souběžně hraného hokeje!

Děkuji rodičům za podporu! Kluci musí ještě pořádně zamakat, ale to zvládneme!

Autor: Marek Máčala