Rozhovor s Denisou Vajdlovou

Jak bys zhodnotila zápas s Kladnem?

Klasicky až těsně před rozběháním jsem zjistila, proti komu vlastně budeme hrát. Kromě jména týmu a barvě jejich dresů se ke mně dostala i informace o soupeřově posledním místě v tabulce. Takže jsem měla pocit, že nemusím měnit svůj (životní) klidový mód a vlastně si jdu zapinkat. Lehké podcenění soupeře proběhlo pravděpodobně u nás všech. Po zahájení zápasu totiž vyšlo na povrch, že nás asi soupeřky nenechají vyhrát úplně zadarmo. Přesto jsme díky Olí skórovaly jako první, a to už ve třetí minutě zápasu. Kanonýrky sice dorovnaly, ale my jsme se nenechaly rozhodit a třetinu ukončily ve vedení, kterého jsme se do konce zápasu nevzdaly.

Psychická pohoda před zápasem nám dle mého v této konkrétní situaci pomohla, což není zdaleka pravidlem. V zápase jsme také měly možnost si dvakrát vyzkoušet přesilovku za příznivého skóre pro nás, tudíž poklidnou. To je jedna z našich slabších stránek a určitě neuškodí sbírat v této disciplíně zkušenosti ze zápasů. I díky tomuto faktu (ale hlavně kvůli výhře) bych zhodnotila zápas s Kladnem velmi pozitivně.

 Na prvním zápase chyběl trenér Daneček, kterého zastoupila zkušená Kikina, která se k týmu jako trenérka připojila v loňské sezoně. Jak bys jí popsala jako trenérku a jaká je jako trenérka na trénincích

Jsem určitě ráda, že „chybějícího“ Danečka zastoupila konkrétně Kikina. Myslím si, že v roli trenérky dokáže správně vybalancovat přísnost a nekompromisnost s kamarádským přístupem. Zároveň může nabídnout spoustu zkušeností ze stále trvající extraligové kariéry. Na trénincích je schopná vše jednoznačně vysvětlit, poradit a fungovat jako užitečný člen týmu trenérů žen B a C.

Jak bys zhodnotila zápas s Kutnou Horou?

Že se na hřišti potkáme s tímto konkrétním soupeřem, jsem věděla překvapivě již s několikahodinovým předstihem. Navíc jsem omylem zahlédla část zápasu Kutné Hory se Spartou, takže jsem do utkání šla s tím, že to bude oproti prvnímu zápasu náročnější. Což se ukázalo jako pravdivé. Celý zápas byl poměrně v rychlém tempu a dost vyrovnaný. První třetinu jsme sice skórovaly jednou, ale v druhé třetině trefil branku soupeř a my jsme na to nedokázaly zareagovat. Třetí třetinu jsme sice zahájily gólem, ale postupně se začal soupeř trefovat a najednou jsme prohrávaly 2:3. To už se začala stupňovat nervozita, která překvapivě stále gradovala i po naše dorovnání asi tři minuty před koncem zápasu. Pak už si vybavuju jenom řev a vyhrocenost. Zdrojem obojího byla naše střídačka.

Nakonec jsme skóre udržely a díky trenérově správné volbě hráček i Marušce jsme nájezdy zvládly lépe než soupeřky a zápas vyhrály. Osobně jsem si zápas užila, vyhrály jsme, i když to tak občas nevypadalo, takže bych zápas s Kutnou Horou hodnotila kladně.

Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a musely rozhodnout až nájezdy. V čem nám Kutná Hora dokázala být vyrovnaným soupeřem?

Očividně ve všem, až na nájezdy.

Výborně v obou zápasech zachytala Maruška v bráně a výkon korunovala i asistencí. Jak důležitá je pro nás Maruška v bráně?

Maruška je velmi důležitým článkem týmu na hřišti i mimo něj. Konkrétně v bráně má spoustu zkušeností a vždy se snaží na maximum. Právě její odhodlanost, týmovost a hlasitá touha po vítězství mají vliv na každou hráčku v poli i na střídačce.

Začátek sezóny je celkem bodově úspěšný a držíme se v horních patrech tabulky. Jaké máš ty cíle do zbytku sezóny?

I když by mým osobním cílem mohlo být zlepšení v každé (nejenom) florbalové disciplíně, stále se spíš soustředím na to, aby mě sport bavil.  Každopádně by mě potěšilo, kdybychom se v tabulce umístily lépe než v minulé sezoně.

Panthers Praha B – Kanonýři Kladno 5:1
Panthers Praha B – FBC Kutná Hora
4:3pn

Autoři: Daniel a Eliška Škvorovi