Pokračující smůla našich mužů

V předehrávce 9. kola Národní ligy čekal naše elitní muže zápas s týmem ASK Orka Čelákovice, který tuto předehrávku pořádal na našem domácím hřišti v Rudné.

Ještě než zápas začal a mohly být postaveny mantinely, fandily obě družstva malým fotbalistům, kteří okupovali halu před námi. Pak už jsme se pustili do pořádné rozcvičky, protože nás podle předpokladů čekal fyzicky náročný zápas.

Hned od úvodního buly se to začalo potvrzovat. Soupeř se pohyboval s velkou dynamikou a presoval velmi vysoko. Už ve druhé minutě se Orka ujala vedení s přispěním malé nekoncetrace našeho gólmana, který propustil do sítě spíše nahození než střelu. Bohužel ale gól platil, a tak jsme se museli koncentrovat na další průběh zápasu. Kluci zlepšili od poloviny první třetiny pohyb a to vyústilo ve vyrovnání hry. Po dobrém uvolnění Rádi se k dorážce dostal Likis a neomylně se trefil. Když ještě Lombi necelé dvě minuty před koncem třetiny vybídl přihrávkou vzduchem mladíka Waldyho, který touto šancí nepohrdl, bylo vyrovnáno a začínalo se od nuly. O přestávce se v hale potemnilo a David Mašát spustil svojí laserovou show.

Začátek druhé třetiny jsme začali výhodou jednoho muže v poli, ale nedokázali jsme ji využít. Několik osobních chyb vyústilo v rychlé brejky na obou stranách, ale hlavně v drobné změny v naší sestavě. Do sestavy se posunul Tom Hradec a o střídání později i další nadějný mladík Maši. V druhém dějství si oba týmy vyzkoušely přesilovku, ale v obou případech byly úspěšnější obrany a skóre se nepohnulo. Bohužel pouhých patnáct vteřin před koncem druhého dějství se bratrská dvojice Němečků prosadila a posunula domácí opět do vedení.

Ve třetí třetině se opět tempo zvedlo a zápas začínal postupně gradovat. Rozhodčí nám postupně nabídli opět výhodu jednoho muže, kterou jsme ale opět pohrdli. Poté dostal stejnou výhodu soupeř a rázem jsme museli dohánět dvě branky. Když se v 55. minutě provinil přestupkem sekání hráč hostí, dostali jsme v pořadí již čtvrtou výhodu přesilovky. Tentokrát do černého zamířil neomylně Doméz a opět jsme byli ve hře. Necelou minutu a půl před koncem náš tlak vrcholil odvoláním gólmana, ale bohužel soupeř v čase 59:16 trefil prázdnou branku a navýšil opět náskok. Jenže drama mělo pokračovat. Trenér si vzal oddechový čas a jen tři vteřiny po vhazování už to bylo opět jen o jednu branku. Přes rostoucí tlak se nám již ale nepodařilo zápas dostat do prodloužení a soupeř se tak posunul na první příčku tabulky. Pozitivem zápasu byl opět velmi dobrý výkon našich mladých nadějí, které do zápasu zasáhly. Na soupeřovu branku jsme vystřelili celkem 32krát, což je vysoký nadprůměr v dosavadních zápasech Orky.

V neposlední řadě musíme opět pochválit diváky, kteří dorazili v hojném počtu, a navíc vybaveni bubny a různými fandítky. Atmosféra byla opravdu báječná a je jen škoda, že to není podpořeno i bodovým ziskem. Doufejme, že v příštích zápasech se nám už nebude lepit tolik smůly na paty a výsledky budou veselejší.

Autor: Miloslav Mattes