Vyrovnanou první třetinu s Vítkovicemi princezny neudržely

Po šachování s termínem kvůli pondělnímu televiznímu ostravskému derby jsme byly nuceny na zápas proti úřadujícím mistryním vyrazit místo v neděli už v sobotu, a to v celkem slušně osekané sestavě deseti statečných do pole. Moc dobrý dojem jsme na začátku neudělaly, protože, na rozdíl od Vítkovických rytířek, kterých se na place rozcvičovalo snad dobré dvě destítky, jsme předzápasovou rozcvičku vzhledem k pozdějšímu příjezdu části týmu absolvovaly jen asi v šesti, než se k nám ostatní hráčky připojily. Bylo nám jasné, že tentokrát můžeme opravdu jen překvapit, ale rozhodně jsme nechtěly čekat na zázrak a byly odhodlané do boje.

Celou první třetinu se nám dařilo odpovídat na góly soupeřek a dotahovat náskok, až jsme odcházely do šatny za stavu 3:3 a s dobrým pocitem, že jsme zatím dokázaly čelit jasným papírovým favoritkám zápasu. O góly se postarala nejdříve rychlou odpovědí na druhou branku domácích Týnka Lochmanová, pak si zkušeně počkala na backhendové zakončení náhradní kapitánka Tepi a bylo srovnáno. Do třetice všeho dobrého pár vteřin poté, co se Vítkovice zase dostaly do vedení, vyrazila rovnou po vhazování do úniku a vystřelila nekompromisní víko Šusty. Kdyby trvaly zápasy jen dvacet minut, tak máme aspoň bod jistý, ale bohužel se to tak nehraje.

Domácí tým zvýšil hned po třech minutách na 4:3 zásluhou kapitánky Ferenčíkové a my se dostaly pod tlak. Hra na balonku se trochu zhoršila a můžeme být rádi, že to tam Vítkovicím nepadalo víc a druhá třetina skončila jen čtyřmi brankami. Trochu i se štěstím jsme odolávaly náporu soupeřek, ale pět minut před odchodem do šatny přišla naše ztráta koncentrace, čehož domácí rytířky využily a přidaly hned tři slepené branky.

Hned na začátku poslední třetiny jsme daly soupeřkám k dispozici přesilovku. Naše jinak poměrně funkční oslabení tentokrát nezafungovalo a byl tu další gól za záda Týnky Horňákové. Hned v dalším střídání ale snížila opět Tepi, která se ocitla v situaci jedna na brankářku, když obrala o míček osamocenou obránkyni. Naše tempo se pak zas trochu zvedlo, ale i přes spoustu šancí už jsme se z žádné akce neradovaly. Naopak, ještě jeden gól přidala vítkovická hráčka. Ze sportovní haly Dubina si tak body nevezeme, ale máme za sebou náročné utkaní s týmem vysokých kvalit a vezeme si cenné zkušenosti, které můžeme využít dále v sezóně.

1. SC TEMPISH Vítkovice – Panthers Praha 9:4 (3:3, 4:0, 2:1) | online

Nejlepší hráčky: Maděrová, Syslová

Počet střel: 33:17

Vyjádření trenéra domácích, Tomáše Martiníka: Dnes od nás takový nevýrazný výkon, všemu tak nějak něco chybělo. Snad jen druhá třetina měla od nás parametry kvality, ale i tam něco chybělo…více gólů. Takže podtrženo a sečteno, jsme rádi za tři body a v pondělí musíme hrát lépe. Děkujeme soupeřkám za zápas.

Vyjádření trenéra hostí, pana Pavla Skazka: Pro nás bohužel trochu nešťastné prohození termínu zápasu, kdy jsme z tohoto důvodu mohli přijet ve značně okleštěné sestavě. Samotný zápas byl z naší strany zahrán velmi solidně a již od minulého zápasu s Tigers je vidět velké zlepšení především ve hře na balónku. Dnes nás Vítkovice přetlačily především ve druhé třetině, kdy si zvýšeným pohybem v útočném pásmu vytvářely šance, které pak dokázaly proměnit. Děkujeme soupeřům, rozhodčím a fanouškům za zápas.