Muži E si ve vloženém utkání zastříleli

V sobotním dušičkovém odpoledni čekal na Muže E pouze jediný zápas v Králově Dvoře. Kluci dopoledne položili věnce, zapálili svíčky, očistili hroby a s přáním přerušení smutné šňůry čtyř zápasů bez výhry vyrazili směr stadion.

I přes velké množství omluv se ukázala síla široké soupisky a dokázali jsme tak postavit silný desetičlenný tým. Instrukce do zápasu byly jasné – pohlídat si začátek zápasu, neinkasovat jako první a co nejvíc držet balónek na našich hokejkách.

Klid na naše hokejky přineslo brzké vedení 2:0 zařízené z hokejek Ondry B. a Petra M., kteří si u branek vyměnili role střelce a nahrávajícího. Povedený vstup do druhé třetiny nám zařídil David V. krásně proměněným trestním střílením, které bude součástí nového vydání florbalových učebnic. Naší obraně se dařilo likvidovat brejky a dlouhé výhozy soupeřova gólmana, a tak jsme do třetí třetiny vstupovali s hezkým náskokem 4:0.

Důležité bylo ale nepřestat hrát, soupeře zbytečně nepouštět do tlaku, a naopak přidávat další góly, což se, až na drobné výjimky, zcela dařilo, a Ondra S. si tak pomalu kráčel pro zápas bez obdržené branky. Předváděná hra Panterů se dokonce tak líbila, že na naší straně byl mohutný kotel místních fanoušků, který kluky hnal k vítěznému konci.

Nicméně pouhou minutu a půl před koncem utkání bylo nařízené trestní střílení proti Panterům a Ondra S. zvolil taktiku rychlého vyjetí z brány, kdy ke konci pomalu doklouzal, jako kámen v curlingu, až na půlící čáru haly, čehož soupeř využil a zaznamenal tak alespoň čestnou úpravu skóre, který se nakonec zastavil na stavu 7:1 pro naše borce.

Všem klukům patří dík za dobře zvládnutý zápas, udržení nervů, vzájemnou komunikaci a soustředění se až do úplného konce. Podařilo se nám utnou nepříjemnou šňůru bez bodu a nezbývá než popřát štěstí do dalšího turnaje, který se bude odehrávat na další významné datum, to jste 17.11. Věřím, že naši kluci nezklamou a ověnčí se klíči, ovšem s heslem, že My nyní máme hokejky v ruce.

Panthers Praha E – Ressler Boys 7:1 online

Autor: Martin Bajer