Pouhých 165 vteřin na šest branek

Měla to být odveta za nedávné vypadnutí v 5. kole poháru, ale nakonec z toho byl velmi hořký konec. Ale pojďme se na zápas podívat detailněji od první až do poslední minuty. Turnov dorazil do Rudné v nabité sestavě a s motivací protrhnout výsledkové trápení z úvodu ligové sezóny. Před utkáním se nabízela první otázka: Bude to přestřelka jako v poháru nebo defenzivní bitva? Možná i tento otazník přilákal do tribun v nedělní podvečer 70 diváků, kteří svým podporováním vlévali po celý zápas krev do žil domácím hráčům. V první třetině se ukázaly v tom nejlepší světle obrany obou týmů v čele s golmany. Jediný, kdo našel recept na soupeřovu defenzívu, byl domácí štírek Pavel Daněk a Panteři tak šli do šaten s vedením 1:0.

Na začátku druhé třetiny si černé šelmy vybraly slabší chvilku a během jedné minuty otočil Turnov stav na 1:2. Bohužel nikdo v té době netušil, že takové minuty budou v utkání ještě dvě, ale o tom až za chvíli. Domácí se následně probrali a opět se vrátili do vysokého nasazení. Vyústěním byl vyrovnávací „vingl“ z hokejky Lukáše Pokorného. V půlce utkání se po brance Marca Lombina ozvalo z úst bosse klubu Štěpána Webera, že tato branka by měla ukončit utkání. Byla to skvostná kombinace celé pětky, kde našel Martin Kalous právě italského hřebce před prázdnou brankou. Bohužel na slova šéfa nedošlo a hrálo se dál. Většina diváků už byla na cestě do bufáče pro párek v rohlíku, když se po individuální akci v čase 39:54 trefil Radek Šťovíček.

Vedení o dvě branky dávalo domácím větší klid do třetí třetiny a naději na zisk bodů. Tým si řekl, že musí do třetí třetiny vstoupit mnohem lépe než do té druhé a nepustit soupeře na dostřel. To se v úvodu posledního dějství povedlo do puntíku s bonusem dalšího gólu od mladé naděje Karla Petráka. Deset minut před konce za vedením domácích 5:2 se stalo něco neočekávaného. Hráči přestali plnit pokyny a v hlavách úplně vypadli z utkání. Zkušený soupeř toho využil a uplatnil opět svou zbraň v podobě slepených gólů v jedné minutě. Čtyři branky v čase 50:02, 50:35 a 56:03, 57:22 poslaly pantery do kolen. Závěrečná hra v šesti už branku nepřinesla a byl konec.

Hosté tak za 165 vteřin vstřelili všechny své branky. Jak je ten sport krásný a zároveň krutý. Nezbývá nic jiného než zápas hodit za hlavu, poučit se a makat dál. 

Komentář trenéra domácích Ladislava Hrmy:
Mimo té jedné minuty na začátku druhé třetiny musím kluky za 50 minut pochválit. Pak jsme přestali hrát to, co jsme si řekli a soupeř nás přejel. Nesmí se nám to stávat. Mrzí nás to i kvůli fantastickým fanouškům, kteří si dneska 3 body zasloužili.