Trenérský debut Járy Petráka a 3 body pro Dorostence

Další zápasy dorostenců se odehrály v uplynulém víkendu na ZŠ Campanus a soupeřem tentokráte byla Slavia Plzeň a Strakonice.

V prvním zápase se dal znovu čekat vyrovnaný souboj, jednalo se už o třetí vzájemné měření v posledních 4 měsících (dvě ligové a jedno přátelské), kdy dosavadní stav byl 1:1 s tím, že soupeř vyhrál ligový duel, což J se v minisérii určitě počítá více. První gól padnul ještě, než se kdokoli na hale stačil rozkoukat. Buly, hvizd a následně další prodloužený a balónek v naší síti. Naštěstí se kluci nenechali brzkým gólem rozhodit a pomalu se dostávali do tempa. Bylo to sice trochu kostrbaté a naší hře chyběla určitě lehkost a jednoduchost, ale do konce první části jsme stihli srovnat, když brankář soupeře nešťastně nabídnul prázdnou branku Vejlupkovi, který nepohrdnul. Ve druhé části jsme měli opticky více ze hry a soupeř hrozil zejména po našich chybách a z rychlých brejků. Podařilo se nám odskočit do jednobrankového vedení, které jsme si přenesli do poslední části zápasu. I přesto, co jsme si řekli v přestávkové pauze se nám, ale zápas nepovedlo dovést do zdárného konce. Podobně jako v ten samý den o pár hodin později Muži, jsme bohužel úplně vyhořeli ve třetí třetině, kterou jsme prohráli 0:4 a celý zápas tedy 3:6. Soustředili jsme se na všechno ostatní než na naši hru, nebyli jsme absolutně schopni reagovat na soupeřův vytažený aktivní blok a uchylovali jsme se mnohdy k nesmyslným řešením situací. Zápas jsme si prohráli vlastní nekoncentrací.

Ve druhém zápase nás čekaly Strakonice, které zatím v prvním koši nezískali ani jeden bod a ve všech odehraných zápasech dostaly minimálně 10 branek. Nejinak tomu bylo i v našem vzájemném zápase, kdy jsme postupně v každé třetině přidávali branky jako na běžícím páse, až se skóre zastavilo na konečných 13:0. Hned trojice hráčů si připsala 4 kanadské body – Míša Petráň, Matouš Hrubý a Pepa Nový. Do zápasu se zapojili hned 4 starší žáci a určitě se herně neztratili. Do realizačního týmu se pro tento zápas přidal Jára Petrák, který uvolnil místo mladším spoluhráčům a podporoval je svými postřehy ze střídačky. Je možné, že jsme měli možnost vidět první trenérskou zkušenost budoucího kouče národního týmu?

Máme za sebou další kompletní odehrané kolo, s výsledky ale zatím spokojeni být nemůžeme, a stejně tak je to se hrou. Máme spoustu míst, na kterých musíme pracovat, přičemž začít musíme jednoznačně u našeho přístupu a koncentraci po celou dobu zápasu, abychom do budoucna předešli podobným výpadkům, jako v zápase se Slavií nebo s Chodovem. Díky rodičům za podporu.

Panthers Praha vs. FBŠ Slavia Plzeň 3:6 (online)

Panthers Praha vs. FBC Strakonice 13:0 (online)