Sépiáci doma stále neporaženi!

Teprve druhý turnaj čekal o víkendu Sépiáky, podruhé se navíc jejich představení konalo na domácí hale v Radlicích. Soupeři jim byli první EMCO Cholerics a nevyzpytatelný Dynamis.

V obou zápasech jsme navíc měli hájit domácí neporazitelnost, která se natáhla už na tři sezony, respektive šest zápasů. Nutno dodat, že v případě Radlic nejsou výrazy jako „výhoda domácího prostředí“ žádným klišé, protože na rozdíl od ostatních týmů máme dokonale nastudované souřadnice každého krtince, který tu kdy vyrostl.

Proti letos zatím neporaženým a tím pádem favorizovaným Cholerics to měl být souboj, ve kterém se budeme spíš bránit, opak byl ale pravdou. Soupeř nebyl zdaleka tak nebezpečný, jak predikovaly sázkové kanceláře, naopak jsme to byli my, kdo tvořil hru a podnikal pravidelné penetrace do soupeřovy defenzivy.

Dobře fungoval hlavně přechod do útoku, díky kterému jsme se do zakončení dostávali podstatně častěji než chlapci v černých tílkách a díky Víťovi, který dal dva góly a ještě zadrbal nájezd, jsme po první siréně vedli 2:0.

Poté jsme se sice nechali trochu strhnout soupeřovým stylem hry a diskuzí, jenž docela trefně seděl k názvu Cholerics, dobře ale zapracovaly speciální formace a další dva góly jsme přidali z přesilovky, respektive z oslabení po takovém ťukesu do prázdné, že se dětem na protivníkově střídačce musely raději zakrýt oči.

Diskuzní kroužky pokračovaly i v závěrečné třetině, ve které navíc notně tvrdší styl hry odneslo šimiho koleno, čtyřgólový náskok nicméně trval dál. Do samého závěru to nezměnila ani další vyloučení či přesilovky, až půl minuty před koncem se v početní nevýhodě utrhl Mesut a po sólu přes dva hráče stanovil konečné skóre na překvapivých, ale o to více zasloužených 5:0. Mára navíc udržel nulu i přesto, že to dva nejmenovaní jedinci klasicky zakřikli na střídačce.

Ještě před grilovačkou čekal v rohu oranžový Dynamis, který si ráno připsal první body při skalpu Slavie. Protihráčů navíc bylo na střídačce pouhých sedm, což doslova vybízelo k tomu je a jejich ranní výsledek podcenit.

To se však naštěstí nestalo a už po necelých dvou minutách se ujal laser pana Lávičky. Brzké vedení nás na pár minut uklidnilo a činit se musel Mára, díky němu se tak mohla spustit smršť gólů chvíli před sirénou, která celý zápas prakticky rozhodla – dvě výstavní bližší tyčky, jedno potrestání rozehrávky a rychlé kombo zpoza brány od sebe dělilo jen nějakých 136 vteřin a díky nim jsme vedli 5:0.

Díky tomu sice přišlo očekávané polevení, nebylo ale takové, jaké jsme předvedli třeba vloni proti Dobříši. Postupně jsme nasázeli další čtyři fíky, dva z nich byly i docela pěkné, vzadu jsme stále drželi nulu a evidentně vyčerpaného soka jsme pouštěli jen do občasných protiútoků, vzniklých navíc jen po našich chybách.

Dynamis v závěrečné části přeci jen jednou snížil poté, co se dva blázni vydali napadat rozehrávku až na parkoviště školy naproti přes ulici a zkazili tak Márovi druhé zasloužené čisté konto. Na soupeřovu soutěžní kartičku jsme nicméně znovu dokázali přidat čtyři samolepky, které nakonec daly za vznik konečnému výsledku 13:1.

Díky všem, co se na nás přišli podívat a díky i za pozápasovou grilovačku. <3

Sépiáci Panthers Praha D – EMCO Cholerics 5:0 online
Sépiáci Panthers Praha D – FBC Dynamis 13:1 online

Autor: Paučis