Princezny po slibném výkonu podlehly Tigers

Ve velmi dobře rozehraném zápasu proti Tigers jsme nedokázaly udržet potřebnou stoprocentní koncentraci po celou hrací dobu. Krátké výpadky, zbytečné chyby a “opět” nedostatek důrazu na brankovišti nás nakonec stál body.

V sobotu odpoledne, hned zkraje hracího víkendu, nás na svém domácím hřišti na Jižním městě přivítal tým Tigers, po minulé sezóně v poněkud okleštěné sestavě, avšak plný nových šikovných mladých hráček. Tým, který nedávno prošel i změnou na pozici trenéra. Tým, který nás před dvěmi lety vyřadil ve čtvrtfinále play-off, ale tým jako každý jiný, se kterým jsme věděli, že můžeme uspět a obrat jej o body.

Už od začátku hra vypadala slibně, ačkoliv prvních pár minut více tlačily domácí hráčky. Dařilo se nám být více na balonu, dokázaly jsme se soupeřkami držet krok a do šaten se odcházelo za stavu 0:0, se srovnatelným počtem ohrožení branky, Nutno říci, že Tigers trefily během první třetiny asi 4 tyčky, takže to mohlo být všechno jinak. Stejně tak mohl stav vypadat úplně jinak, pokud bychom proměnily spoustu šancí, které jsme si vypracovaly my. Ale to je samé „kdyby“…

Po přestávce bylo potřeba navázat na vyrovnanou první třetinu. Poté, co se ještě asi deset minut oba týmy ne a ne trefit, přišla tzv. gólová smršť. Během sedmi minut jsme byli svědky hned 5 gólů, bohužel ve výsledném poměru 3:2 pro soupeřky, což byl zároveň průběžný stav, za kterého se odcházelo do šaten podruhé.

Po přestávce dokázala už podruhé za zápas bodovat naše loňská bývalá hráčka, Dominika Steinbachová, a rázem soupeřky odskočily o dvě branky. Po parádní souhře se také už podruhé v zápase našly Zittu se Sláňou a vrátily nás zpátky do hry. S ubývajícím časem na srovnání skóre stoupala nervozita, snižovala se soustředěnost a zvýšil počet docela zbytečných chyb. To rozhodlo zápas. Zkušená kapitánka domácích Hyršlová poslala svůj tým do vedení 5:3. Po time-outu jsme zkusily hru v šesti, která dosud byla naším kamenem úrazu. A nic se nezměnilo ani tentokrát, protože naše početní výhoda skončila míčkem v naší prázdné brance. Poslední dvě minutky už jsme pro zvrat využít nedokázaly, i přesto, že soupeřek bylo na hřišti kvůli vyloučení o jednu méně. Velká škoda, ale jedeme dál!

Ivanti Tigers Jižní město – Panthers Praha 6:3 (0:0, 3:2, 3:1) | online

Počet střel: 34:29

Hráčky utkání: Dominika Steinbachová, Martina Kleinová

Komentář trenéra hostí Lukáše Jenšíka: Dneska vyrovnané utkání, které jsme ztratily v závěru třetí třetiny. Těchto chyb se musíme do příště vyvarovat. Ale i tak dnes nejlepší zápas sezony. Jak na balonu, tak po morální stránce. Děkujeme soupeři za fair play. PS: Příště znovu a líp.

Komentář trenéra domácích Lukáše Netrefy: Po vyrovnaných dvou třetinách se nám podařilo potvrdit roli favorita a zápas tak dotáhnout do vítězného konce. Naše chyby v zápase nám ukázaly na čem dál pracovat a naopak utvrdil naše silné stránky, na kterých můžeme stavět. Děkujeme za soupeři za utkání.