Junioři stále 100 %

Před dalším zápasem juniorského týmu, který měl v uplynulém víkendu na programu pouze jedno utkání, bylo podle sázkových kanceláří o favoritovi jasno. Jak ale víme, o výsledku se rozhoduje na hřišti.

Sobotní soupeř – Start98 v dosavadních zápasech vybojoval pouze 4 body, a tak to mohlo z počátku vypadat jako poměrně jednoznačný zápas. Soupeř, ale vstoupil do utkání velmi dobře a ihned využil toho, že jsme se zahřívali o trochu déle, než by bylo vhodné. Ačkoli jsme již od začátku drželi balónek více na našich holích, byl to chytající Hušek, který musel hned dvakrát lovit míček z vlastní sítě. Kluci však budíček zaregistrovali a přeřadili na vyšší rychlostní stupeň. Ještě do konce první části, jsme dokázali skóre překlopit na naši stranu a obraz hry byl postupně čím dál tím více jednoznačný. Velmi vysoké hodnocení snesly prakticky všechny herní činnosti. Byli jsme nebezpeční po celém hřišti, stejně tak můžeme být všichni spokojeni s přesilovou hrou, když jsme zužitkovali 2 ze 3 nabídnutých přesilovek. Naopak ve vlastním oslabení jsme udrželi čistý štít. Postupně jsme navyšovali vedení a do třetí části jsme tak mohli zařadit rotaci všech hráčů, abychom rozdělili herní minuty mezi maximální počet Panterů. Rotace zároveň nebyla vidět na obrazu hry, a tak jsme v poslední části přidali další branky, a to až do konečného stavu 10:3. Hra nebyla úplně dokonalá a samozřejmě jsme měli slabší místa, zejména v komunikaci na hřišti, ale celkově můžeme být jak s předvedenou hrou, tak s výsledkem spokojeni. První letošní zápas v Áčku si připsal Hušek a výkonem se určitě neztratil.

Na konci jsme byli svědky smutné chvíle, kdy přibližně 15 vteřin před závěrečnou sirénou přišel Ondra Příb o svou hokejku, kterou zastrčil do souboje o balónek, aby následně vytáhnul dvě nespojené části. Jak florbalový odborník tuší, moc pozitivní energie se nám při jeho příchodu na střídačku nevrátilo. Stejně tak zaznamenal drobné svalové zranění Tomáš „Rosa“ Mánek, který v souvislosti s tímto nedostal zdravotní doložku od klubové lékařky Jany Ježkové, a tak zbytek zápasu sledoval jen v pozici hodně mluvícího diváka. Doufejme, že se dá Tomáš brzy dohromady.

Panthers Praha vs. Start98 Praha Kunratice 10:3 (online)