Smolný gól odražený od boty a nepovedený zápas s Libercem

Tento víkend čekal juniorky výlet do Mladé Boleslavi a Liberce. Byly to zápasy, ve kterých jsme, pokud nechceme v tabulce skončit na dolních pozicích, potřebovali brát body.

A v sobotu to i vypadalo, že to půjde. Hra byla z naší strany od začátku velice dobrá, naproti tomu pasivní Boleslav proti nám měla problém rozehrávat. Do šatny jsme po první třetině šli za stavu 0:1 v náš prospěch. Ve druhé třetině bylo pořád vidět, že chceme vyhrát, pokud si odmyslíme nesmyslné nahrávky na střed, přímo na hokejky protihráček. Nicméně soupeřky chtěly také, a hodně. Tak moc, že se jim podařilo vyrovnat. Ale my jsme se nedaly. Bojovaly jsme a chtěly konečně ty body urvat, nenechat si to utéct. A šlo to. Rázem jsme se dostali do vedení, a to do konce o dva góly. Vést v zápase ale asi neumíme. Protihráčkám se podařilo do dvou minut vyrovnat a my jsme na hřišti viděli úplně jiný tým. Holky se naprosto nesmyslně složily a přestaly hrát. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že to chceme dohrát, chceme to kousnout a chceme dát góly, protože až na závěr druhé třetiny jsme opravdu byly lepším týmem. Ve třetí třetině ale přišel nešťastný odraz od boty a soupeřky byly ve vedení. Trošku tvrdé ale bohužel takový je sport. Mladoboleslavským se do konce podařilo vstřelit ještě jednu branku a bylo to. Další prohra. I přesto, že to mrzelo, štvalo, byly jsme rádi, že holky předvedly pěnou hru, to že tam soupeřům spadne o náhodný gól víc se prostě stává a my se tím nesmíme nechat semlít. Musíme přestat řešit věci okolo a koncentrovat se na náš zápas, ne na rozhodčí, ne na řeči protihráček.

Přišla neděle. Zápas, na který se trenérský tým po sobotě těšil. Chtěli jsme navázat na výkon z předchozího dne. Bohužel jsme to ale asi měli v plánu jen my. Nebo takhle. Ono, pokud by zápas trval jen 15 minut, bylo by to dobré. Podařilo se nám dát gól a holky hrály víceméně uspokojivě. Pak to ale odešlo. Vše. A přišel zmar. Strašný výkon, který nechce žádný trenér vidět od svého týmu. Pokud jste četli pozápasový komentář (nebo jste nedej Bůh byli v Liberci) asi tušíte (víte), jak to vypadalo. Pokud ne, pokusíme se vám to několika slovy přiblížit. Tři góly při naší (!!) přesilovce, z toho jedna byla 5 na 3. Nedisciplinovanost. Nekázeň. Absolutní nesoustředěnost. Více asi netřeba říkat. Věříme, že tenhle budíček holkám stačil k tomu, aby konečně změnily svůj přístup. Přišli jsme úplně zbytečně o body, které nám později mohou chybět a nechali si slibný zápas utéct mezi prsty.

Na závěr bychom chtěli rodičům poděkovat za podporu a budeme se těšit za 14 dní opět na domácí hale.