Elévové A válčili v Rudné

Trenér si doma zařídil propustku a tak jsme mohli všichni vyrazit na třetí turnaj do tělocvičny v Rudné.

Sestava byla takřka plná a ještě se do ní snažil nenápadně protlačit Kryštof, který neměl doma co dělat a tak se jel podívat na turnaj (jestli to spíš nebylo tím, že si od něj maminka chtěla odpočinout se redakci nepodařilo zjistit). Šel na to chytře, nejprve posílal kamarády / spoluhráče, aby následně tvrdil, že vlastně hrát nechce, ale poslední zápas, že by se tedy zahrál. Pro nezasvěcení doplníme, že Kryštof je věkem elév, který ale hraje i trénuje s mladšími žáky.

Do prvního zápasu vtrhli kluci jako uragán, vycházelo jim na co sáhli a Sparťanské soupeře doslova drtili. Přidali několik moc hezkých kombinačních akcí a tak trenér mohl být spokojený (samozřejmě že si našel pár věcí, které klukům řekl, že by mohli příště udělat lépe, ale tak od toho tam je, ne?).

Jak se to říká? Čím výš stoupáme, tím hlouběji padáme?

V druhém zápase jsme hráli s Wizards, kteří se Spartou odehráli vyrovnané utkání a kluci se se to bohužel dozvěděli. Tím pádem jsme zápas už samozřejmě vyhráli a vlastně ho nebylo ani třeba hrát. A na hřišti to přesně tak vypadalo. Poloviční nasazení, dravost a zápal do hry minimální. Wizardi kousali velice nepříjemně a po celý zápas byli o krok před námi (doslova i obrazně). Občas se nám podařilo sehrát pěkné střídání, ale dostat se do zápasu už nikoliv, protože psychika byla rozcupována tím nejhorším a nejnebezpečnějším nepřítelem ze všech, námi samotnými.

Proslov po zápase byl trochu ostřejší, ale nebojte se, kluci ho velice rychle vyběhali z hlavy na místním hřišti, kam si šli zkrátit dlouho chvíli před posledním zápasem. Trenér a rodiče pauzu vyplnili klábosením tu o florbale, tu o výchově, hodně o zásahu moderní techniky nejen do sociálního života našich a dětí a tom, co to vlastně bude znamenat (ne, bohužel jsme na nic nepřišli ;)).

Před posledním zápasem tedy přišel Kryštof, jestli by mohl hrát. Jelikož si přál více tým než Kryštof (nebo alespoň půl na půl), tak se trenér domluvil s týmem, že pokud vyhrají první poločas, nastoupí Kryštof do druhého. A ukázalo se, že vnější motivace na kluky zatím zabírá víc, než vnitřní. Druhý poločas jsme pak už i díky Kryštofovi jasně dominovali. Doufejme tedy, že kluci ponaučení z dnešního zápasu nezapomenou a příště si nenechají zápas takto utéct.

Díky všem a užijte si prázdniny.

Panthers Praha – Sparta Praha :-)
Panthers Praha – Wizards :-(
Panthers Praha – Olymp :-) 
(o 3. místo)

Autor: Gigi