Nedělní ztráty a nálezy starších žáků

V prosluněnou podzimní neděli čekalo na naše mladé pušky další kolo ligového kolotoče, kterým nám vinou pořádání jiného oddílu přisoudil 3. koš na Jižním Městě. 

Prvním vyzyvatelem byl Králův Dvůr, který si již ráno poradil s rezervou Chodova, naším dalším soupeřem. Při pohledu na borce ze Dvora bylo jasné, kde bude jejich síla. Převaha výšková a váhová byla předpokladem k těžké bitvě. Soupeř si dokázal díky svému fyzickému fondu a našim chybám během úvodních sedmi minut vypracovat slibný náskok 3:0, na který jsme ještě do přestávky dokázali odpovědět z holí Vojty Petráně a Matyho Uhera. Instrukce o přestávce zněly jasně: „Bacha na dlouhý balóny a zbytečný ztráty, nic jinýho nemaj. Pojďme ještě zvýšit aktivitu ve střelbě a neřešit ty rozhodčí.“ Bohužel první, kdo ve druhé části vstřelil gól, byl opět soupeř, a to velmi rychle po začátku a z naší chyby. Do konce zápasu jsme dokázali pouze kosmeticky upravit skóre, které soupeř ještě navýšil, a to díky Márovi Urbanovi. Nebudu se v tomto článku opakovat, to, co si o tom zápase myslím a co jsme v něm předváděli vzhledem k rozhodčím a okolnostem, kluci už vědí. Snad si má slova zapíšete za uši a podobných hloupostí se do budoucna společně vyvarujeme.

Druhý zápas proti rezervě Chodova otevřel střelecky opět soupeř, načež jsme však dokázali rychle odpovědět zásluhou Froda. Vedení nám o několik chvilek později přisoudil Šíma. Soupeř po nešťastné teči našeho obránce sice srovnal, do přestávky jsme si však vedení vzali zpět. Pokyny naprosto identické jako při přestávce prvního zápasu, tentokrát však s mnohem lepším výsledkem. Většinu nebezpečných akcí jsme dokázali pokrýt a ty zbylé končily na skvěle chytajícím Fandovi. Zlepšená koncentrace, kombinační a obranná hra přinesla výhru 6:4.

V zápase o třetí místo kluci plnili všechny pokyny od začátku až do konce a navíc k tomu přidali po kombinační stránce krásné góly a podtrhli tím výhru 7:2 nad Kutnou Horou. 

Proč vlastně ztráty a nálezy? Ztráty jsou vcelku jasné – právě ztráty, nebo chcete-li chyby, nás stojí většinu zápasů. Samozřejmě se vždy najdou, ale je potřeba se snažit je co nejvíc minimalizovat, nejlépe se jich úplně vyvarovat. A nálezy? Naši špílmachři opět nalezli kombinaci. Právě kombinace byla ta věc, kterou kluci na trénincích sice předvádějí, ale v zápasech v poslední době moc vidět nebyla, nebo jen zřídkakdy.

Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu a těšíme se zase příště! 

T.B.C. Králův Dvůr – 3:6

Florbal Chodov – 6:4

Kutná Hora (o 3. místo) – 7:2

Autor: Domez