Sváteční souboj dopadl lépe pro Jičín

Na státní svátek došlo k velmi vypjatém souboji, ze kterého ale nakonec odvážely 3 body hráčky Jičína. Může za to jejich větší důraz před brankou (vlastně před oběma brankami) a naše časté zbytečné ztráty, které umožnily soupeřkám se dostat do nejednoho protiútoku. A v těch umí být Jičín opravdu nebezpečný…

I když jsme zpočátku měly míček pod kontrolou spíše my, Jičín byl tím týmem, který zvládl odskočit na dvoubrankový náskok dorážkou ze vzdchu a úspěšným proměněním samostatného úniku 1 na brankářku. Nepříznivý stav jsme si ale nenechaly líbit a bylo jen otázkou pár minut, než jsme srovnaly, nejdříve pěknou ťukačkou Zittu se Šusty zakončenou do prázdné, a pak skvělým presováním na brankovišti v podání Týnky Lochmanové. Těsně před odchodem do šaten ještě přišlo vyloučení, které nám umožnilo všem přítomným v hale předvést naše poměrně neprůstřelné oslabení.

A ani tentokrát jsme soupeřky nenechaly jejich přesilovku využít. Druhá třetina přinesla více našich chyb a méně proměněných šancí, dvakrát zaúřadovala ostrá střelkyně Paulovičová a Jičín se mohl opět radovat z dvoubrankového vedení. Ostrými lokty před brankou nakonec ještě Kleinů snížila a zapálila plamínek naděje.

Po návratu ze šatny byl vidět na obou stranách docela opatrný florbal. Pak jsme začaly na soupeřky tlačit a dařilo se nám je držet na jejich polovině, ale mnohé pokusy ne a ne končit brankou. Až naše útočné duo Šusty-Zittu zvládly usměrnit balonek na správné místo a bylo srovnáno. Netrvalo to ale dlouho a Zuzana Svobodová, která se teprve nedávno na zranění navrátila do hry, potrestala naše špatné střídání a zařídila Jičínu vedení. Pak nasadily soupeřky tzv. betonovací taktiku, kterou bylo pro nás nemožné prolomit a zápas ještě zvrátit. Ani dobrých deset minut času a závěrečná hra bez brankářky neznamenala změnu skóre a ze zápasu tak vyšel vítězně Jičín v poměru 4:5.

Panthers Praha – FBK Jičín 4:5 (2:2, 1:2, 1:1) | online

Počet střel: 36:21

Hráčky utkání: Petra Šusterová, Nikola Kuchařová

Vyjádření trenéra domácích (Lukáš Jenšík): Dnes jsme měli více ze hry ale bohužel rozhodla produktivita soupeře. Lépe reagovali na odražené míče na brankovišti a v tom dominovali. Hrozně se nadřeme na vstřelení branky. Podle mého názoru jde naše hra nahoru. Děkujeme soupeři za zápas.

Vyjádření trenérky hostí (Marcela Urbanová): Konečně jsme tu zátku odšpuntovaly. V zápase byly konečně vidět splněné taktické pokyny. Byl to boj až do konce zápasu. Brankářka podržela. Doufám že v tomto vítězném duchu budeme pokračovat i nadále. Děkujeme soupeři za zápas!