Ostrostřelci!

Po jakéms takéms působení v první koši Přeboru se Strži B vrátili zpět do radlické Home Credit arény, kde pořádali třetí letošní ligové kolo. Díky odhlášení Davle navíc měli o něco pestřejší program než obvykle, místo obvyklých tří soupeřů se utkali hned se čtyřmi.

První duel znamenal reprízu měsíc starého finále s Wizardy. Ti oproti minule nekladli takový odpor a nátlaku patnáctičlenné družiny vzdorovali jen s velkým štěstím a obtížemi. Naše nasazení a kombinační hra bylo velmi dobré a pomalu se to blížilo ideálu, klasický panteří problém, tedy mizerné zakončení, nicméně přetrvával.

Hrůzostrašnou koncovku tradičních snajprů zachránilo až backhandové kladivo Matyho Klinky a chytrá standardka Slaďáka s Dominikem, zadní vrátka pak jistil Tom s první čistým kontem na starších v kariéře. Vedení 2:0 zůstalo nezměněné až do konce, byť tedy šancí jsme měli zase nespočet a jednoho ne moc krásného dne nás střelecká karma dožene. 

I proti Alienům to o hodinu později byl druhý vzájemný souboj v sezoně, průběh však měl zcela opačný. Zatímco v Mělníku jsme soupeři půjčili balonek jen na buly, na Radlicích jsme ho perfektně podcenili a nechali se strhnout jeho ulítaným stylem hry.

Po rychlém černošickém gólu přišla rychlá odpověď a postupně se zlepšující aktivita vyvrcholila gólem ve čtyřech chvíli před první sirénou, zbytečné chyby nicméně v polovině druhého poločasu znamenaly opětovné srovnání skóre.

S blížícím se závěrem mohutně stoupala nervozita a nepřesnosti, Alieni dokonce v samotné koncovce utkání měli možnost přesilovky, hru proti čtyřem soupeřům však ani podruhé v zápase nedokázali zvládnout a třicet vteřin před houkačkou dal na 3:2 z úniku Dominik. Skóre to nakonec bylo i výsledné, jak jsme však za první duel chválili, tak za tenhle bychom zasloužili céres.

Třetí duel proti sobě svedl Pantery a Falcony. Potřetí to byla repríza, potřetí z Mělníka, pamětníci jistě vzpomenou, kterak jsme tam pruhovaného soupeře srazili gólem tři vteřiny před koncem. #rozkopanemantinely

Očekávaný vyrovnaný duel se však vůbec nekonal. Všichni červení se dokázali perfektně namotivovat a od první do poslední vteřiny to byla hra na jednu bránu, při které jsme našeho soupeře přehrávali úplně ve všem. Z kombinací přecházel zrak, občas jsme vinou tlaku nemohli ani pořádně vystřídat a co je ve finále nejdůležitější, odpor nekladoucím Falconům nasázeli naši ostrostřelci nasázeli deset fíků a sami žádný neinkasovali. Druhá nula pro Toma, Dominikův hattrick, pět bodů a neproměněný nájezd pro splašeného Slaďáka, nejvyšší vítězství za poslední rok. Takhle nějak by měl vypadat ten zmiňovaný ideál.

S jistotou postupu v zádech nás čekaly ještě Neratovice, které byly ze všech čtyř soupeřů zdaleka nejdůraznější. Občas to bolelo, krvavým šrámem to dokonce odnesl Slaďák, na neratovický důraz jsme nicméně dokázali odpovídat gólově a bez větších problémů jsme se ujali tříbrankového vedení.

To jsme si drželi až téměř do konce. Zasloužené třetí čisté konto zadek nám zachraňujícímu Tomovi sebral soupeř po sporné situaci za bránou, na definitivních 4:1 pak z poslední standardky zavěsil Jéža. Na to, co už jsme v tu chvíli měli v nohách, jsme si poradili dobře a potřetí ze čtyř pokusů zaslouží kluci pochvalu a bonbon.

Předvedená hra byla z naší strany snad krom druhého zápasu na dobré úrovni, sami ale víme, že to umíme ještě lépe. Těšit nás můžou povedené koncovky některých duelů (gól v závěru proti Alienům byl třetím rozhodujícím gólem vstřeleným v poslední minutě během letošní sezony), díky kterým víme, že dokážeme bojovat až do sirény, na druhou stranu nebýt příšerného zakončování (ve kterém už fakt musíme zabrat), mohli bychom všechny tři zmiňované špíly rozhodnout daleko dřív a dohrát vše v klidu.

Děkujeme rodičům za podporu a budeme se těšit za dva týdny na zatím neznámé hale (pravděpodobně v Čakovicích).

Panthers Praha B – Wizards 2:0
Panthers Praha B – Alien Nation 3:2
Panthers Praha B – Floorball Club Falcon 10:0
Panthers Praha B – Florbal Neratovice 4:1

Autor: Paučis