Juniorská rezerva z Králova Dvora body neveze

Další turnaj Juniorů B nás zavál do nedaleké známé haly v Králově Dvoře. Celý trenérský štáb doufal, že se kluci poučili z minulého turnaje. S ohledem na další klubové povinnosti byl povolán jako další trenér Dan Škvor, který po odjezdu Andy po prvním utkání na zápas elitních mužů měl na starost zejména utkání druhé.

Panthers Praha B – Viking TJ Kobylisy 2:4

První střet sobotního dne nastal proti známému týmu zejména pro mužský A-tým, proti Kobylisům. Vědělo se, že to nebude lehké utkání, ale také jsme věděli, že soupeř je hratelný. Utkání pro naše barvy nezačalo moc dobře, dělala nám problém zejména rozehrávka a přechod na útočnou polovinu. Soupeř se rychle ujal vedení po naší individuální chybě. Důraz na obou brankovištích v podání našich hráčů byl tristní. V polovině třetiny nám byla nabídnuta přesilová hra, kde jsme soupeře dokázali zatlačit a využít rychlého přenesení z jedné strany na druhou, avšak bez dopravení děravého nesmyslu za zády golmana Kobylis. Druhou třetinu opět začal lépe soupeř, kdy navýšil své vedení. Kluci zvýšili počet střel, což mělo pozitivní efekt. Nejprve Kubů nezapomněl na clonu a po velmi kvalitním důrazu upravuje čísla na světelné tabuli. Následně Ďurina střílí mezi tři tyče, ale nepovedlo se mu to dle představ, odražený balonek pohotově našel Novotný, který dává šanci svému týmu ještě s utkáním něco udělat. Bohužel v poslední třetině byl opět aktivnější soupeř a také měl v době zápasu evidentně štěstíčko více nakloněno na svoji stranu. Kluci předvedli zatím nejlepší výkon od začátku sezony. Je tam ještě hodně much, které je třeba vyladit, ale věřme tomu, že jsme již na dobré cestě. Svůj tým opět bravurně podržel v brance skvěle chytající Brskovský.

Panthers Praha B – FBC Draci Říčany 1:9

Ve druhém zápase nás čekal tým z Říčan. V šatně jsme si řekli, že od začátku budeme hrát jednoduše přes prkna na hrotového útočníka v rohu nebo pokud bude místo, tak přes střed. Naše první dvě střídání ukázala, že tato taktika by na soupeře mohla platit. Ale ve třetím střídání jsme dostali lacinou branku a náš výkon šel od té doby strašně dolů. Tým přestal plnit taktické pokyny a jen díky skvělému výkonu Dana v bráně, který vychytal i nájezd,  skončila třetina pouze 0:3. O přestávce přišel zasloužený průvan v rohu na poradě, ale ani to nepomohlo a naše hra nadále připomínala spíše tragédii hodnou Williama Shakespeara. Soupeř byl v této části zápasu jasně lepší a my jsme neměli dostatek fyzických a psychických sil. A jelikož ani třetí třetina nepřinesla změnu a hra v této fázi byla podobná spíše parodie s Lesliem Nielsenem v hlavní roli, tak jsme si odnesli debakl 1:9.

Autoři: Andy Nováková, Dan Škvor