Těžce vydřené tři body na půdě soupeře

Elitní mužský tým se během sobotního odpoledne vydal do Bystřice u Benešova, kde sehrál venkovní utkání proti nováčkovi z ligy, proti SK Florbal Benešov. Již před utkáním bylo jasné, že případné vítězství se nebude rodit snadno, jelikož si každý hráč asi vybavuje styl hry Benešova plus byly cítit trošku obavy z jejich domácí haly. Do utkání se zapojili také tři junioři, kteří odjížděli ze svého domácího utkání proti K. Varům o pár minutek dříve.

O otevření skóre se postaral hned v první minutě Krůšek, kdy nejdříve ztratil balonek na útoční polovině, ale záhadným způsobem se k němu vrátil a on neváhal a vystřelil. Následovala více jak desetiminutová oblast, kde to bylo více o nervy trenérů na obou stranách, jelikož každý chtěl dát gól, každý chtěl být u míčku dřív, každý hrát důrazně. Občas to bylo dosti nebezpečné s ohledem na málo prostoru za mantinelem. Poté se Krůšek opět dostal do šance, ze které vystřelil, ale trefil pouze připraveného gólmana. Balonek se od něj odrazil, naštěstí byl v blízkosti pohotový Tomeš, který ho lehce doťukl za brankářova záda.

Základní věc, která se učí už od těch nejmenších, je, že je důležité poslouchat vlastního gólmana. Bohužel kluci v jednom rozlítaném střídání toto neudělali, nebo možná Hrušku neslyšeli, že na ně volá „pravá“ (kde byl volný hráč), nic s tím neudělali, a soupeř tak snížil trefou do odkryté branky.

Do konce třetiny už měl pouze soupeř standardní situaci před naší brankou, na kterou odvolali gólmana, jelikož to bylo 5 vteřin do konce. Naštěstí pro nás to překombinovali a střela byla až po hvizdu.

Druhou třetinu začal soupeř aktivněji a důrazněji než my, jako bychom byli spokojeni se svým výkonem a mysleli si, že se utkání dohraje samo. Bohužel z toho pramenila ladná plachtící střela od soupeře, která zvláštním způsobem doplachtila až k zadní tyči naší branky a následně za brankovou čáru.

Mládí se prosazuje, když Prokůpek krásnou střelou zápěstím vymetá pavučinky v horním levém růžku. Čtvrteční modifikovaná hra, kdy střídání začínalo vždy rozehrávkou v útočném rohu, moc nepomohla. Rozehrávali jsme v rohu na soupeřově polovině, nepovedlo se to absolutně podle představ. Tuto zásadní chybu využil soupeř, který se jednoduše dostal do přečíslení, se kterým nešlo nic dělat.

Následně díky vyloučení Waldhausera soupeř okusil přesilovku, kterou naštěstí pro nás nedokázal využít. Také my jsme dostali nabídnutou přesilovou hru, kdy jeden z domácích zahrál rukou při zdvojování za brankou. My jsme tuto početní výhodu naopak dokázali využít, kdy prudkou krosovou nahrávkou Petrák našel Lombina, který se do střely vší silou opřel.

Poslední dějství tohoto drama jsme začali lépe my, kdy Kölbl dobře mířenou střelou navyšuje brankový rozdíl. S ohledem na skutečnost, že každý hráč s utkáním chtěl něco udělat, ale nechtěl se vyloženě zranit, přibyly menší fauly, po kterých rozhodčí ohlásil, že jich je moc a že pokud to takhle bude pokračovat, dojde na dvouminutová vyloučení. Přišla ztráta balonku v našem rohu, kdy se míčku zmocnil jeden z domácích, který obratem nachází rychlou nahrávkou připraveného hráče na střelu, který snižuje.

Prosazuje se také další mládí – Petrák nepohrdl nahrávkou od Hudce a uklízí do prázdné branky. Nastává lehce smolný moment pro Pokorného, který se konečně rozhodl, že začne střílet. Bohužel pro něj gólman míček zalehl. Naše střídačka, domnívající se, že to byl gól, díky rozhodnutí jednoho ze sudí, nemohla slavil. Další školácká chyba, kdy celá lajna kouká pouze na balonek nikoliv na hráče. Soupeř si nás roztočil kolem branky, naši hráči v tu chvíli pomalu nevěděli, kde jim hlava stojí, až toto rozsekl hvizd rozhodčího, který oznamoval vstřelený gól. Tomeš ukořistil mičudu na středu hřiště a po až možná mnoho nahrávkách na šířku hřiště uklízí děravý nesmysl Šťovíček do branky.

Benešov chtěl ještě s utkáním něco udělat, tak odvolal gólmana. Deset vteřin do konce to přehnal s důrazem u mantinelu za brankou Lombino a právoplatně si šel odpočinou k pořadatelskému stolku. Nic víc už se v tomto utkání neudálo.

Poznatky do příště – vyvarovat se zbytečných ztrát a školáckých chyb, nebát se střílet, hrát a soustředit se po celou dobu utkání.

7. kolo Národní ligy
SK Florbal Benešov – Panthers Praha 5:7 (1:2, 2:2, 2:3) online
Střely na branku: 25:19
Vyloučení: 1:2, využití: 0:1, počet diváků: 50
Hráči utkání: Martin Jaeger – Jiří Krůšek

Komentář trenéra domácích Lukáše Brože: „Kvalitní výkon s nekvalitní koncovkou. Chybělo trochu štěstíčka, kterého má zatím soupeř vždycky víc. Soupeři gratulujeme a přejeme šťastnou cestu domu. Divákům děkujeme za návštěvu.“

Komentář vedoucího družstva hostů Andrey Novákové: „Již před utkáním jsme věděli, že to bude náročné utkání. Naštěstí jsme dokázali udržet morál. Skvěle podržel tým golman Hruška. Děkujeme soupeři za zápas.“