Solidní výhra v Olomouci

Cílem dalšího z mnohých výletů na Moravu, které #princezny poslední dobou absolvují, byla hanácká metropole Olomouc. Do místní Čajkarény dorazila naše výprava v dobrém rozpoložení po pohodlné cestě vlakem společnosti RegioJet (toto není spolupráce) a bylo to na předvedeném výkonu znát. Na rozdíl od posledního hektického zápasu v Třinci měly holky podstatně víc času se věnovat pořádné rozcvičce.

A jak zápas na olomoucké palubovce vypadal? Podařilo se nám tentokrát už během prvních pár minut dostat do tempa, které jsme si udržely víceméně po celý čas zápasu. Jen ta koncovka v první třetině nebyla optimální. Kdyby se alespoň některé z mnoha šancí, které jsme si vypracovaly, zúročily v body, tak může na časomíře před odchodem do šatny svítit už dobrých 0:4. Realita ale byla jiná a na první gól se dlouho čekalo. Až naše juniorská posila Viki Novotná nás trochu zklidnila ne úplně estetickým, zato nesmírně důležitým, gólem do šatny. Byla to její první branka v extralize žen a že padla po zběsilé tlačenici na brankovišti, na to se historie neptá.

Ale teď zpátky na hrací plochu. Domácí tým hned ze začátku dorovnal a nerozhodný stav vedl opět k větší nervozitě, která byla znatelná na obou stranách. Jak komentoval Pavel Skazko, ve druhé třetině nás brzdilo hodně nepřesností a individuálních chyb. Ne a ne padnout gól, až nás 15 vteřin před koncem třetiny Zittů poslala zase do vedení.

Třetí třetina vypadala o poznání lépe než ty předchozí. Dalo se asi poprvé za letošní sezónu říct, že jsme byly na balonku a měli zápas pod kontrolou. To se projevilo i na produktivitě a povedlo se nám hned čtyřikrát skórovat. Nejlepší hráčkou byla z našeho týmu oprávněně zvolená Zittu, která nasbírala hattrick a 2 asistence. Druhou brankou pomohla k vítězství Viki a trefila se ve své panterské premiéře také ostřílená obránkyně se zkušenostmi ze Švýcarska Nela Havlíková.

Můžeme asi říct, že se celému týmu po tomto vítězství, které nás posunulo na 8. místo v tabulce, trochu ulevilo, ale pro tento víkend ještě nemáme splněno. Na solidní výkon v Olomouci se budeme snažit navázat hned zítra v domácím zápase s Jičínem. Hrajeme v Rudné od 18.00 a rádi vás tam uvidíme :)

FBŠ Olomouc vs. Panthers Praha 2:6 (0:1, 1:1, 1:4) | online

Počet střel: 24:22

Hráčky utkání: Petra Grufíková, Veronika Zittová

Komentář trenéra hostí (Pavel Skazko): Očekávali jsme náročný zápas už vzhledem k jeho důležitosti. V první třetině jsme bohužel spálili asi pět samostatných úniků a drželi domácí ve hře. Druhou třetinu nás brzdilo spoustu nepřesností a individuálních chyb. Třetí třetina už byla z naší strany odehraná dobře, utkání jsme měli pod kontrolou. Gratulujeme naší juniorce Viki ke dvěma zásahům v prvním ostrém zápase. Díky soupeřům, rozhodčím a fanouškům.

Komentář asistentky trenérky domácích (Aleny Sklenářové): Super vstup do zápasu vydržel bohužel jen 1. třetinu. Od přesilovky jsme začaly bláznit v útoku a vlastními chybami jsme zmatkovaly. Hra nahoru a dolů nás stála hodně sil a i inkasované góly, což se projevilo nejvíc ve výpadku ve 3. třetině. Zlepšující se pohyb zúročíme ve svátečním zápase v pondělí. Blahopřeji soupeři a přeji šťastnou cestu domů.