Muži cestu Pohárem neprodlouží

Další kolo Poháru Českého florbalu nás zavedlo do staré známé, neoblíbené haly v Turnově, kde se naše elitní mužské áčko utkalo se soupeřem z ligy TJ Turnov. Stejně jako zápasy s Kobylisy, mají i tyto utkání zajímavý náboj a jsou divácky atraktivní.

Utkání začalo velice svižně na obou stranách, kdy hned v první minutě soupeř rozehrával volný úder před naší brankou a gólman Hruška lovil balonek za svými zády. Nenechali jsme se zahanbit, kdy po rychlém brejku srovnává skóre Pokorný. Následovala pasáž, během které jsme se na polovinu soupeře dostávali dosti sporadicky a spíše jsme bránili Hruškovu svatyni. Když jsme se konečně dostali do útoční fáze, tak nám pořád chyběla koncovka dle našich představ. Toho využil ve 14. minutě soupeř, který rychlým přenesením hry dokázal znovu navýšit. Ke konci první třetiny jsme byli svědky našeho oslabení po faulu Pokorného, při kterém jsme byli víc nebezpeční my než soupeř.

Druhá třetina moc koukatelná nebyla a na hřišti se toho moc nedělo. Aktivní styl hry, který týmy předváděly v první třetině, na obou stranách vymizel. V druhé půlce třetiny měli domácí hned dvě přesilové hry, které plynuly z přehnaného důrazu Koláře v soupeřově brankovišti a Marhefkova odstrčení soupeře, při vyvážení balónku z našeho obraného pásma. Soupeř dokázal jednu z těchto přesilových her využít. Na to však dokázal znovu odpovědět Pokorný a do kabin se tak šlo s pouze jednobrankovým rozdílem.

Poslední třetina tohoto utkání začala lépe pro naše barvy, kdy nekompromisní Kolář srovnal skóre hned půl minuty od úvodního hvizdu. Brácha na bráchu a brácha gól, aneb jak jsme nechali soupeři více prostoru kolem naší branky, a ten se opět ujímá vedení. Pokorný v samostatném úniku byl stíhán soupeřem, který zatahal za poslední brzdu a následovalo trestné střílení, kterého se ujal samotný Pokorný, a nedal vůbec golmanovi soupeře šanci a tímto zkompletoval hattrick. Vzápětí dva rychlé góly, po jednom na každé straně. Nejdříve Hruška střelu chytil, ale na dorážku byl krátký a bohužel spoluhráči nebyli dosti důrazní. Obratem se prosazuje jeden z našich nejrychlejších hráčů Šťovíček a jede se zase od nuly. Následně nepohlídaný hráč na rohu brankoviště zametá děravý nesmysl do odkryté branky a Turnov je zase na koni. Bohužel neodpískaný faul na našeho čertíka Tomeše, který to již nevydržel a musel si slovně ulevit. Rozhodčí tuto situaci moc dobře vidět a hlavně slyšel a po právu udělil další dvouminutový trest pro náš tým. Těsně před koncem našeho oslabení se prosazuje domácí tým a navyšuje tak vedení. Přibližně dvě minuty na to při hře v šesti přesně mířenou střelou na vzdálenější část branky posílá balonek za záda domácího golmana Kolář. Trenér Hrma sáhl po oddechovém čase, kdy se snažil hráče zejména uklidnit mentálně. Pokračovala hra v šesti, kdy byl míček ztracen na středu hřiště u mantinelu, a domácí Hejduk potvrzuje vítězství Turnova. Přibližně 30 vteřin do konce utkání pouze kosmeticky upravuje skóre Míka.

Toto utkání ukončuje naší letošní pouť Pohárem. Hráči se za své výkony nemusejí stydět. Přeci jen je těžké hned přepnout na nový upravený styl hry. Chce to čas, by se to zautomatizovalo, ale také je potřeba trenéra poslouchat a plnit určité pokyny na hřišti, aby to mělo ten správný efekt. Ke shodou okolností další domácí utkání příští neděli 3. listopadu od 17:00 vyzveme TJ Turnov, tak si toto utkání nenechte ujít.

5. kolo Poháru Českého florbalu

TJ Turnov – Panthers Praha 8:7 (2:1, 1:1, 5:5) online

Střely na branku: 26:26
Počet diváků: 37
Hráči utkání: Emil Hejduk – Lukáš Pokorný

Komentář trenéra domácích (Antonín Palatínus): „Ten florbal hrajeme hlavně pro zábavu a zážitky a jak dnešní zápas, tak zápas s Chodovem zážitek určitě byl a bude. Myslím si, že jsme si zápas zbytečně komplikovali lacinými inkasovanými góly, které pramenili ze zbytečných individuálních chyb. Naše hra do útoku byla v pořádku. Díky soupeři za zápas a divákům za podporu.“

Vyjádření vedoucího družstva hostů (Andrea Nováková): „Evidentně máme nějaký zakletý problém s domácí halou Turnova. Bohužel jsem si opět utkání proti danému soupeři prohráli sami v hlavách. Máme na čem pracovat. Plus je pro nás, že jsme dokázali vstřelit branku ve hře v šesti. Děkujeme soupeři za zápas.“

Autor: Andrea Nováková