Den a noc Dorostu B

V sobotní podvečer odehráli další ligové kolo Dorostenci B, tentokrát proti Spartě a Mladé Boleslavi. Vinou pořadatelských a hráčských povinností se ke svému bývalému týmu coby trenérská výpomoc vrátilo duo Bobr & Paučis.

A proti Spartě mohli být „náhradní“ trenéři s výkonem celkem spokojení. V první třetině byli Panteři jednoznačně lepší a jen vinou naprosto tragického zakončování útočných akcí byl gólový rozdíl jen jednobrankový. Sparta se nicméně postupem času dokázala osmělit a byť naše bloky byly tak prvotřídní, že i Jirka Krůšek na dálku vzdychal blahem, jeden z nich se nepovedl a rudě oděný soupeř chvíli před polovinou vyrovnal.

Zvrátit skóre mohl po zbytečném Vycpyho vyloučení, případně při využití naší pomalu se rozpadající rozehrávky, další zásah ale prozatím nepřidal.

Klíčová část hry, tedy naše stokrát kreslená a vysvětlovaná rozehrávka, se na světlo světa vrátila ve své plné síle jen na chvíli, a to na začátku třetí části. Naštěstí nám to stačilo k tomu, abychom dvakrát udeřili z dálky, nejprve po dělovce Matyho Kandravého z dálky, poté díky krásné ráně k tyči Honzy Berky. Bohužel to bylo co se útoku týče z naší strany vše, naopak jsme se o výsledek museli strachovat, neboť jsme se soustavně nechávali vybláznit k příliš vysokému napadání a pak jsme se sami divili, proč nás soupeř za jedno střídání třikrát přečíslí. Vítězství 3:1 bylo zasloužené, kdybychom ale dokázali plnit zadané pokyny dříve než po třech střídáních, případně místo třech horních tyček raději trefili vnitřek brány, mohl být výsledný rozdíl daleko vyšší.

Večerní duel s beznadějně poslední Boleslaví měl být zápasem, ve kterém si pořádně vyzkoušíme kombinační hru a pohoníme si kanadské bodování. Místo dominantního výkonu, jaký proti stejnému soupeři předvedl třeba Tatran (26:0), to ale z Panteří strany bylo něco tak naprosto příšerného, že pro to ani nelze nalézt správné slovo.

Očekávaná kombinace se zvrhla v individuální přehlídku toho, jak se florbal hrát nemá. Byli jsme zoufale nedůrazní, zcela bez pohybu, absolutně nám chyběla jakákoliv kreativita a kdyby proti nám nastoupil tým Mladších žáků, který duo na střídačce trénovalo ten samý den ráno, pravděpodobný výsledek by byl tak 7:0 ve prospěch ranních bojovníků.

Přestávkový proslov pomohl jen z hodně malé části, dál to byla neuvěřitelná křeč, měli jsme víc keců na ostatní než úspěšných přihrávek a nebýt toho, že nám zachytal Radek, vůbec nikdo by se nedivil, kdyby nám jinak neflorbalová Boleslav dala tři, čtyři fíky. Jediné pozitivum, které by se snad na zápase dalo najít byl fakt, že téměř noční čas výkopu byl pro většinu diváků neatraktivní a předvedenou hru tak viděla jen hrstka lidí.

Suma sumárum, za první zápas patří klukům pochvala, za ten druhý by až na malé výjimky zasloužili pořádný záhul. Děkujeme fanouškům za podporu a omlouváme se za večerní zkušenost.

Panthers Praha B – Sparta Praha 3:1 online
Panthers Praha B – FA Mladá Boleslav 7:0
online

Autor: Paučis