Zápasy za ženské béčko očima Andy Novákové

Trenér Dan Škvor, se po uplynulém víkendu zeptal na pár dojmů své svěřenkyně Andy Novákové, která se letos objevila na soupisce B-týmu žen.

Jak bys zhodnotila zápas s Vinohrady?

Utkání proti SKV bylo pro mě pro letošní sezonu první, takže jsem byla lehce v očekávání, jak to vůbec celkově všechno bude vypadat, ať soupeři, či naše hra. Z tohoto hlediska jsem do zápasu vstupovala lehce v nejistém rozpoložení. Za mě tohle utkání nemělo výrazný náboj, který by upoutal diváka. Vytvářely jsme si dost šancí, které však často končily soupeřovou rozehrávkou z rohu, jelikož jsme nebyly schopné trefit branku, natož dát gól. Myslím si, že jsme v tomto utkání mohly nastřílet více branek, však celkově utkání hodnotím poměrně kladně s ohledem na skutečnost, že ještě nejsme tolik sehrané a sestava mi přišla lehce trošku lepená.

V minulých sezónách jsme s Vinohrady hrály vždy těžké zápasy, ale v sobotu jsme zápas výsledkově zvládly. Byla klíčovým faktorem našeho zápasu hlavně produktivita na naší straně?

Bohužel si nevybavuji dřívější střetnutí s tímto soupeřem, takže vyloženě nemohu zhodnotit rozdílnost. Pokud však v minulých sezonách byla utkání těžká, tak tohle mi nepřišlo vůbec těžké, ba naopak. Klíčovým faktorem nebyla zas až tolik naše produktivita, ale myslím si, že to bylo zejména o gólmanech. Naše gólmanka se velice dobře vyspala a pochytala úplně všechno, co šlo, plus se k tomu přidalo to, že soupeřky nedokázaly být tak často nebezpečné jako my. Pokulhávala jim ta finální koncovka.

Jak bys zhodnotila zápas s Novým Strašecím?

Ve druhém utkání proti Novému Strašecí bylo už předem dané, že to bude vypadat úplně jinak. Z dřívějška si pamatuji, že soupeř dost kousal a byl značně nepříjemný. Nebylo tomu jinak ani teď. Mají tam Tučku (Zuzana Tučková) a naší bývalou spoluhráčku Klárku (Klára Šarochová), které to s hokejkou moc dobře umí. Už před utkáním jsme dostali pokyny od trenéra, že zejména první jmenovanou nemůžeme nechat střílet a musíme být na ní důrazné. Soupeř hrál vesměs furt to samé a nám dělal problém přechod do útoku a soupeřovo napadání. Občas jsme až moc zbytečně přemýšlely a dělaly si tu hru složitou. Když už jsme se dostaly na útočnou polovinu, tak jsme nebyly schopné dopravit balonek za záda gólmanky soupeře, což pramenilo také z toho, že nám chyběla často clona. Musím však pochválit spoluhráčky za hru v šesti, i když jsme to absolutně netrénovaly, tak jsme si v klidu nahrávaly a dokonce jsme z tohoto přečíslení byly nebezpečné.

Proti Novému Strašecí se nám dlouhodobě nedaří. S tímto týmem máme jako jedním z mála zápornou bilanci. Čím se Strašecí liší od ostatních týmů z ligy?

Zatím nemám moc prostoru k tomu posuzovat jednoho soupeře se zbytkem ligy s ohledem na to, že jsem hrála vždy jen proti pár týmům a ne proti všem. Strašecí je dominantní v tom, že hodně chce, má velký drive, je velice důrazný. Proti tomu se dost těžce hraje, když jste zvyklí na jiný styl hry, který proti Vám soupeř hraje. Někdy ty rozjezdy a přepínání v tomto bývají pomalejší a to nám leckdy stojí zápas a cenné body do týmové tabulky.

U týmu jsi první sezónu, ale už si nakoukla do zápasů i v loňské sezóně. Jak se ti v týmu zatím líbí a na čem bychom ještě měli zapracovat, abychom byli lepší?

Ano, vyloženě na soupisce B-týmu jsem první sezonu, ale již dříve jsem si chodila za béčko zahrát. Buď na konci sezony, když už se nehrála extraliga nebo například loni, když jsem se vracela po zranění kolene a potřebovala jsem se zase nějak dát do herního modu. U B-týmu a i u C-týmu mi nejvíc přijde super ten tým, ta parta. Člověk přeci jen tomu florbalu věnuje hodně času a primárně to dělá pro zábavu a to dělá hlavně ten kolektiv, který si myslím máme hodně dobrý. Máme i nové tváře, které se snažíme začleňovat víc a víc do týmu.  Co je pro některé nové, tak jsou herní systémy, ve kterých pokulháváme a také přesnost střelby. Někomu by se mohlo zdát, že i kondice pokulhává, ale na tom si myslím, se hodně zapracovalo přes léto, kdy i samy hráčky si dávaly individuální tréninky nebo si přály nějaké tréninky navíc. Největší změna je u C-týmu, kde loni hrály holky 3+1 a letos hrají 5+1. Je to pro ně obrovský skok, ale myslím si, že to zvládnou.

Sezóna teprve začíná, na kontě máme 3 výhry a jednu porážku. Jaké ty máš cíle do další části sezóny?

Já si myslím, že sezonu oba rezervní týmy započaly suprově a mohlo by se v tom jen a jen pokračovat. Týmové cíle jsou úplně jasné, první polovina tabulky, možná i na to čelo tabulky bychom měly. Nastavila jsem si pro letošní sezonu takové dva osobní cíle a doufám, že se mi podaří je plnit. Jeden z nich je takové klišé, kde bych ráda sezonu odehrála bez zranění, která mě v poslední době nějak provází. Ten druhý osobní cíl a možná asi i důležitější kupodivu a to je se tím florbalem zase začít bavit a užívat si to s těma lidma, které mám okolo.