Junioři v Plzni stoprocentní

Junioři po třetím místě v kvalifikaci vyrazili k prvním dvěma zápasům západní skupiny 1. ligy do Plzně, kde je nejprve v sobotu čekala místní Slavia a následně v neděli FbC.

První zápas začal hodně z ostra a druhá část realizačního týmu, která se přesouvala z Rudné dorazila již za těsného vedení 2:1. Do konce třetiny jsme ještě dvě branky přidali a do druhé části šli s náskokem. Celkově se hrál hodně otevřený a tvrdý florbal, kdy fyzických soubojů bylo možná více, než jsme zvyklí, rozhodčí ale velmi dobře drželi nastavenou laťku pro obě strany. Soupeř se prezentoval vysoko postaveným presem, který se nám ale dařilo úspěšně přehrávat a z následných útočných výpadů nebezpečně bušit na branku soupeře. Po druhé třetině jsme vedli 6:2, bohužel jsme pro zbytek zápasu přišli o zraněného Mánka, který se nešťastně zranil v souboji o mantinel. Následně schytal koňara ještě Waldy a tak si kluci zahráli úplně všichni a oba zmíněné jsme již šetřili do dalších bojů. Soupeř se ve třetí části snažil se zápasem něco udělat, ale krom jednoho gólů jsme zodpovědně drželi obranný val a celkově byla obranná hra v čele se skvělým Kikim nadprůměrná. Soupeř nakonec další branky nepřidal a tak jsme mohli připsat první výhru.

V neděli jsme zajeli na známou Lokomotivu, kde se již tradičně odehrává klubové soustředění. Tentokráte jsme zde ale vyzvali domácí FbC. Zvěsti hovořili o tom, že z obou plzeňských týmu je aktuálně silnější Slavia, nicméně nebyl prostor podcenit ani FbC. Kluci ale nástup zvládli velmi dobře a nakonec z toho byl na dálku souboj s dorostenci, kteří stejnému soupeři nastříleli 15 branek. Juniorka nakonec vstřelila jen o 3 branky méně a po celkově jednoznačném průběhu jsme tak po prvním kole stoprocentní. První zápas a celkově 27 zákroků si připsal Dominik Moravec.

Panthers Praha vs. Slavia Plzeň 6:3 (online)

Panthers Praha vs. FbC Plzeň 12:3 (online)