Dorostenci vezou z Jižního Města 3 body

Dorostenci se po prvním turnaji udrželi v nejvyšším koši a v dalším „kole“ je čekal znovu silný Chodov a nováček z Plzně, který si vybojoval postup z druhého koše.

V prvním zápase jsme dokázali s Chodovem držet krok dvě třetiny, když jsme velmi dobře bránili a navíc jsme úspěšně proměňovali brejkové situace. Soupeř byl sice více na balónku, ale kluci plnili nastavenou taktiku, pomáhali výborně chytajícímu Dejnovi blokovat nebezpečné střely a celkově bylo nasazení na výborné úrovni. Ve třetí třetině došlo ke stažení na dvě formace na obou stranách a tempo zápasu se posunulo ještě o pár procent nahoru. Bohužel pro nás prakticky z kraje třetiny přišel zlomový moment a sice gól po trochu sporné situaci na polovině hřiště, který nás stál soustředění a od té doby už na hřišti jezdil jen jeden tým. Celkově jsme vypadli z role a poslední část prohráli 0:5. Na hře určitě najdeme spoustu pozitivních momentů, ale stejně tak místa a fáze na kterých musíme dále pracovat.

Co se v prvním zápase dařilo, ve druhém fungovalo až v poslední třetině. K zápasu jsme přistoupili tak, že se soupeř porazí pravděpodobně sám. Nesmyslné nahrávky v rozehrávce, nesoustředěnost a zejména nulové nasazení degradovaly týmový výkon hluboko pod laťku nasazenou v prvním zápase. Na druhou stranu i přes výše uvedené jsme po dvou třetinách vedli 8:2 a soupeř nekladl větší odpor. Poslední třetina přinesla výrazné zlepšení naší hry a soupeři jsme přidali dalších 7 branek.

Oba zápasy ukázali kde máme mezery a kde jsme naopak silní. Ve chvíli, kdy jsou kluci soustředění na zápas, můžeme hrát s kýmkoliv, ve chvíli kdy soustředění opadne, může nám naopak každý soupeř dělat velké potíže.

Panthers Praha vs. Florbal Chodov 3:8 (online)

Panthers Praha vs. Fbc Plzeň 15:4 (online)