Na mužské dožínky byl hostem Litvínov

Mužský A tým má za sebou domácí utkání s Litvínovem. Zápas se sice odehrál ve stínu domácího EFT, ale velmi nečekaně a příjemně také v dožínkovém duchu – padl rekordní počet branek a rozdíl o deset branek. Do sestavy se také po dlouhé době zapojil po zranění Martin Kalous, který zaznamenal hattrick!

Diváci nejsou úplně zvyklí na takovéto průběhy utkání a je otázka, jestli to vlastně dokážou i ocenit; jsou zvyklí na dramata a vícenásobné otočky a velké rozdíly ve výkonech v rámci třetin. To vše v sobotu v #primetime borci v bílých dresech porušili a od prvních střídání nejen, že diktovali tempo hry, ale jasně nasměrovali zápas k plnému bodovému zisku – již v 12. minutě to bylo 4:0 a tak dopadla i první třetina. Ani jednu z dalších třetin jsme neprohráli a soupeře jsme po celou dobu nepustili na dostřel o méně než šest branek. Body se rozdělily mezi všechny formace a jistý výkon předvedl i mladší z brankářské dvojice Honza Slavata, takže bývalý brankář Bivojů, nyní již několik let v našich službách, mohl jen nejspíše s lehce smíšenými pocity pozorovat jasnou prohru svého bývalého týmu.

Ten nehrál nijak odevzdaně, naopak hrál aktivně a sympaticky a do konce zápasu, ovšem slovy známého florbalového guru Jaroslava Jelínka prostě neměl parametry… už před utkáním se krčil na předposledním místě tabulky a jeho příběh může být spíš mementem pro ostatní kluby i jednotlivce. Bivojové totiž patřili dříve mezi prvoligové stálice a jeho tým byl složen ze spíše na florbalové poměry starších hráčů a zdobila je specifická hra, týmová a zkušená a to je také nakonec před čtyřmi lety dovedlo do nejvyšší soutěže. Euforie ale brzy vyprchala, přišlo vystřízlivění a sestup hned v první sezoně, což ale tým neustál a pokračovalo to kocovinou, po dvou letech v 1. lize je nyní potkáváme u nás v Národní lize a sice můžeme mluvit o restartu a přestavbě týmu, ale navždy to bude zkrátka svědek toho, co může nezvládnutý postup do vyšší soutěže udělat s klubem na několik let. Nezbývá než poděkovat a popřát hodně štěstí.

Klíčové pro naše borce bude, jak naloží s vysokou a přesvědčivou výhrou ve svých hlavách, hned druhý den (dnes v neděli 20. října je čeká pohárové utkání se soupeřem z Národní ligy z Turnova. Tam všichni experti vědí, že se nevyhrává snadno, takže o to zajímavější prověrka to bude a jsme zvědavi, jestli Panteři půjdou vstříc historickému pohárovému úspěchu nebo podlehnou sobotní euforii v turnovské tělocvičně.

6. kolo Národní ligy západ:
Panthers Praha – SK Bivoj Litvínov 14:4 (4:0, 6:3, 4:1) | online
střely 42:25, přesilovky 2:1, využití 1:0

Nejlepší hráči: Lukáš Pokorný (Panthers), Zdeněk Fanta (Litvínov)

Vyjádření vedoucího domácích Andrey Novákové: „Aktivní utkání od počátku, kde jsme zejména ve druhé třetině byli velice střelecky produktivní. Nějaké mouchy se vždy najdou, které je potřeba zlepšit. Děkujeme soupeři za zápas.“

Vyjádření trenéra hostí Oldřich Jireček:“Dnes jsme nastoupili v neúplné sestavě, hráli jsme nekocentrovaně a od začátku zápasu byl znát přetlak soupeře, který byl od začátku do konce herně lepší a zaslouženě vyhrál. Blahopřeji vítězi a těšíme se na příští zápas.“